Kropka nad i

Kropka nad i

"Kropka nad i" to znany program publicystyczny, który emitowany jest w telewizji od 1997 roku (aktualnie w stacji TVN24). Jego autorką jest Monika Olejnik.
Początki programu "Kropka nad i"
Premiera "Kropki nad i" odbyła się w stacji TVN w 1997 r. Początkowo program emitowany był w późnych godzinach wieczornych od poniedziałku do piątku, dopiero od 2001 roku jego porę emisji przesunięto na 19:30, zaraz po głównym wydaniu "Faktów". W 2002 roku "Kropka nad i" trafiła do kanału TVN24. W tych początkowych latach program prowadzili: Monika Olejnik, Bogdan Rymanowski oraz Tomasz Sekielski.
Przerwa w emisji
W latach 2003-2006 program zniknął z anteny TVN ze względu na brak porozumienia stacji z jego twórczynią Moniką Olejnik, która wolała przyjąć propozycję TVP1. W telewizji publicznej dziennikarka otrzymała możliwość prowadzenia bardzo podobnego do "Kropki nad i" programu, który nosił nazwę "Prosto w oczy".

Reaktywacja "Kropki nad i" w TVN24

Od 2006 roku program emitowany jest znowu w stacji TVN24. Aktualnie można go oglądać od poniedziałku do czwartku od godziny 20:00. Jest to nadal autorski program Moniki Olejnik, która jest jego jedyną prowadzącą (w przypadku urlopu dziennikarki nie ma emisji programu).
Formuła
Scenariusz programu opiera się na rozmowie prowadzącej z zaproszonym do studia gościem. Tematem rozmów są najczęściej bieżące wydarzenia polityczne, a nierzadko także zagadnienia światopoglądowe. Program zyskał rozgłos głównie ze względu na prowadzącą go Monikę Olejnik, która w dochodzeniu do prawdy nie oszczędza swoich gości, zadając im często bardzo trudne i niewygodne pytania.

Kropka nad i

Więcej o:

Kropka nad i