Dziennik Gazeta Prawna

Dziennik Gazeta Prawna

Dziennik Gazeta Prawna jest ogólnopolskim dziennikiem, ukazującym się na rynku od 14 września 2009 roku. Powstał wskutek połączenia dwóch czasopism: Gazeta Prawna i Dziennik. Tytuł ukazuje się od poniedziałku do piątku, nie posiada wydania niedzielnego.

Profil Dziennika Gazety Prawnej

Dziennik Gazeta Prawna skupia się przede wszystkim na tematyce związanej z prawem, pracą, podatkami, firmami oraz samorządem. W latach 2009-2010 redaktorem naczelnym dziennika był Michał Kobosko, następnie od 1 marca 2010 do października 2011 był to Tomasz Wróblewski. Od 28 października 2011 do końca maja 2016 roku redaktorem naczelnym była Jadwiga Sztabińska, a od czerwca 2016 funkcję redaktora Dziennik Gazeta Prawna objął Krzysztof Jedlak. Wydawcą dziennika jest Infor PL SA, a siedziba redakcji mieści się w Warszawie, na ulicy Okopowej 58/72.
Do kwietnia 2010 roku na gazetę składały się trzy części:
biała - Dziennik (informacje ogólne)
żółta - Gazeta Prawna (prawo i podatki)
łososiowa - Forsal (wiadomości gospodarcze).
Dodatek Forsal został jednak po czasie (ze względów finansowych) włączony do głównego grzbietu wydania papierowego, jednak zachował się jako odrębna część w internecie. Każda część ma swój odpowiednik w internecie. Są to:
gazetaprawna.pl
dziennik.pl
forsal.pl
prawnik.pl.
Największą część sprzedaży stanowią prenumeraty. Papierowa wersja gazety, dostępna w sprzedaży stacjonarnej, jest o wiele bardziej uboga niż ta dostępna w prenumeracie. Średni nakład wynosi około 140 000 egzemplarzy, a ilość stron uzależniona jest od dnia i wersji.

Dziennik Gazeta Prawna

Więcej o:

Dziennik Gazeta Prawna