Czy właśnie tak wygląda okładka roku? Kaczyński, jego dwa cienie i bardzo wymowny tytuł w "DGP"

Sądowa rewolucja PiS to temat numer jeden w wielu polskich mediach. Sprawa trafiła także na pierwszą stronę weekendowego wydania "Dziennika Gazety Prawnej" - z bardzo wymownym zdjęciem i podpisem.

Dziennikarze "DGP" pochwalili się dzisiejszą okładką już w czwartek wieczorem. Pomysł redakcji na podsumowanie tego, co PiS zamierza zrobić z polskim sądownictwem, był bardzo prosty.

I tak, na pierwszej stronie gazety widać sylwetkę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i towarzyszące mu dwa cienie z ironicznym dopiskiem "Trójpodział władzy". "Ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza. Wszystkie w jednym ręku" - przestrzega dziennik w podtytule.

Dziennikarze z różnych redakcji nie kryją na Twitterze swojego zachwytu. "Gratulacje", "Jest moc", "Świetna okładka i niestety prawdziwa" - to tylko niektóre z komentarzy. Pojawiły się też zdania, że pomysł "DGP" zasłużył już na miano okładki roku.

PiS chce przejąć Sąd Najwyższy

Przypomnijmy, Sejm przegłosował już dwie ustawy autorstwa PiS dotyczącej trzeciej władzy: o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o ustroju sądów powszechnych. Co więcej, w kolejce czeka następny projekt - dotyczący Sądu Najwyższego. Zdaniem wielu prawników, jeśli rozwiązania te wejdą w życie, trudno będzie mówić w Polsce o konstytucyjnym trójpodziale władzy.

Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć o skoku PiS na sądy >>>

Nadchodzi koniec trójpodziału władz. Zmiany w Krajowej Radzie Sądownictwa podporządkują sądy politykom

Więcej o: