Czy właśnie tak wygląda okładka roku? Kaczyński, jego dwa cienie i bardzo wymowny tytuł w "DGP"

Sądowa rewolucja PiS to temat numer jeden w wielu polskich mediach. Sprawa trafiła także na pierwszą stronę weekendowego wydania "Dziennika Gazety Prawnej" - z bardzo wymownym zdjęciem i podpisem.

Dziennikarze "DGP" pochwalili się dzisiejszą okładką już w czwartek wieczorem. Pomysł redakcji na podsumowanie tego, co PiS zamierza zrobić z polskim sądownictwem, był bardzo prosty.

I tak, na pierwszej stronie gazety widać sylwetkę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i towarzyszące mu dwa cienie z ironicznym dopiskiem "Trójpodział władzy". "Ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza. Wszystkie w jednym ręku" - przestrzega dziennik w podtytule.

Dziennikarze z różnych redakcji nie kryją na Twitterze swojego zachwytu. "Gratulacje", "Jest moc", "Świetna okładka i niestety prawdziwa" - to tylko niektóre z komentarzy. Pojawiły się też zdania, że pomysł "DGP" zasłużył już na miano okładki roku.

PiS chce przejąć Sąd Najwyższy

Przypomnijmy, Sejm przegłosował już dwie ustawy autorstwa PiS dotyczącej trzeciej władzy: o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o ustroju sądów powszechnych. Co więcej, w kolejce czeka następny projekt - dotyczący Sądu Najwyższego. Zdaniem wielu prawników, jeśli rozwiązania te wejdą w życie, trudno będzie mówić w Polsce o konstytucyjnym trójpodziale władzy.

Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć o skoku PiS na sądy >>>

Nadchodzi koniec trójpodziału władz. Zmiany w Krajowej Radzie Sądownictwa podporządkują sądy politykom

Więcej o:
Komentarze (136)
Czy właśnie tak wygląda okładka roku? Kaczyński, jego dwa cienie i bardzo wymowny tytuł w "DGP"
Zaloguj się
 • 1kamien

  Oceniono 51 razy 33

  Kaczyński skłócił Polaków jak nikt inny.

  Wyrzuty sumienia za śmierć brata chce uciszyć pomnikami i miesiącznicami!

  A ciemny lud ma dokładnie tam gdzie swoje marionetki!

 • mesik50

  Oceniono 42 razy 28

  Co za dzień - we Francji święto narodowe, w Polsce dzień żałoby narodowej. Dziś Polska po raz kolejny traci wolność. A mogło być tak pięknie. Był już złoty róg, a Polak i po szkodzie głupi.

 • ziggybum

  Oceniono 36 razy 26

  Najbardziej śmieszy mnie i przeraża za razem za jaką ochotą pisowscy wyborcy odbierają sądy "klice" prawników, i oddają klice polityków - która przecież jest od '89 roku "cieszącą się" najmniejszym zaufaniem społecznym grupą zawodową, ciągłym obiektem narzekań, żartów, afer i zmian...

 • spyderman2

  Oceniono 36 razy 24

  "balbina" kłamczyński syn komunisty nie cierpiał komuny TYLKO dla tego bo to nie on rządził. chciał jedynie zająć miejsce jaruzelskiego. nie udało mu się, nie zdążył bo komuna upadła więc komunę wprowadza teraz ku uciesze kremla i z jego błogosławieństwem

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 27 razy 19

  Polacy są gotowi oddać resztki wolności i swobód obywatelskich, zrujnować państwo prawa, zmienić się w Republikę Bananowa rządzoną przez neo-komuchów i mafię klech na usługach dyktatora... i to w imię czego? tych paru srebrników które i tak pożyczone?

 • kemor234

  Oceniono 23 razy 17

  Polsko, ojczyzno moja
  ile Cię cenić trzeba,
  ten tylko się dowie, kto Cię stracił ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX