Arkadiusz Myrcha

Arkadiusz Myrcha

Arkadiusz Myrcha urodził się 1984 roku w Toruniu. Jest polskim prawnikiem, radcą prawnym i politykiem, posłem na Sejm VIII kadencji. Jest osobą o liberalnie zarysowanych poglądach.

Uczyć się w V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Toruniu w klasie o profilu humanistycznym, a następnie poszedł na studia prawnicze - jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2006 do 2008 roku był przewodniczącym samorządu studenckiego tej uczelni. W 2009 roku podjął pracę w kancelarii prawniczej, odbył aplikację i rozpoczął praktykę jako radca prawny. Zasiadał w radzie społecznej Miejskiej Przychodni Specjalistycznej w Toruniu, do której został powołany z ramienia wojewody kujawsko-pomorskiego.

W wyborach 2006 roku bezskutecznie kandydował na radnego Torunia z listy komitetu Mariana Filara. Następnie w wyborach w 2010 roku kandydował już z sukcesem z listy Platformy Obywatelskiej - uzyskał mandat radnego. W wyborach w 2014 roku otrzymał reelekcję. W latach 2010-2105 był też Wiceprzewodniczącym Komisji Budżetu. W 2015 roku w wyborach parlamentarnych startował do Sejmu z pierwszego miejsca na liście PO - liczbą 13 400 głosów uzyskał mandat posła VIII kadencji. Był wybrany na przedstawiciela Sejmu w Krajowej Radzie Prokuratury utworzonej w ramach reformy prokuratury w Polsce (wprowadzonej w życie 31 marca 2010 roku) - organ zlikwidowano w 2016 roku.

Jest byłym piłkarzem toruńskiego klubu Elana Toruń i MKS Włókniarz i członkiem zespołu folklorystycznego „Kądziołeczka”.

Pozostali:

Barbara Borys Damięcka - Barbara Dolniak - Bartłomiej Wróblewski - Bartosz Arłukowicz - Bartosz Kownacki

Arkadiusz Myrcha

Więcej o:

Arkadiusz Myrcha