W "Wiadomościach" znowu wymazali serduszko WOŚP. TVP tłumaczy się "niedokładnym" montażem

"Wiadomości" TVP ponownie ocenzurowały logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "Chodziło o przesłonięcie znaku handlowego, który rozmówczyni miała na ubraniu oprócz logo WOŚP. Jednak wskutek niedokładnego montażu na sekundę został przesłonięty także znak WOŚP" - tłumaczy TVP na swoim profilu na Twitterze.

Na antenie TVP1 ponownie "ocenzurowano" logo WOŚP. Chodzi o materiał dla "Wiadomości" o spędzaniu świąt Bożego Narodzenia w Stanach Zjednoczonych. W materiale dziennikarz TVP rozmawia z właścicielką sklepu z polskimi produktami, która ma na bluzce widoczne serce z napisem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na niektórych ujęciach na logo WOŚP nałożony jest filtr rozmywający obraz. Jednak na materiale widać, że filtr montażowy nie jest nałożony w odpowiednim miejscu.

Zobacz wideo Dziennikarz TVP rozrzucał śmieci w Lublinie. Jego zachowanie nagrał miejski monitoring

TVP tłumaczy się "niedokładnym" montażem

Jak twierdzi ekipa "Wiadomości" na swoim profilu na Twitterze, wymazanie loga WOŚP nie było zabiegiem celowym tylko błędem montażowym.

Intencją dziennikarzy nie było „zamazywanie serduszka @fundacjawosp”. Jest ono widoczne w materiale. Chodziło o przesłonięcie znaku handlowego, który rozmówczyni miała na ubraniu oprócz logo WOŚP. Jednak wskutek niedokładnego montażu na sekundę został przesłonięty także znak WOŚP

- czytamy na profilu "Wiadomości" TVP.

Szef "Wiadomości" Jarosław Olechowski również zabrał głos w tej sprawie. Według niego zwracanie uwagi na taki błąd jest "szczuciem" w święta.

Przecież widać, że nie chodziło o „wyblurowanie serduszka WOŚP”, bo jest ono doskonale widoczne na nagraniu. Naprawdę trzeba szczuć nawet w Święta Bożego Narodzenia?!

- napisał Jarosław Olechowski na Twitterze.

Na słowa Olechowskiego odpowiedziała dziennikarka prawna Aneta Mościcka. "Niech pan skończy kłamać. Niedobrze się robi od waszych kłamstw" - napisała dziennikarka na Twitterze.

Ponownie usunięto logo WOŚP z anteny TVP

To już nie pierwszy raz kiedy TVP ma na bakier z WOŚP. 12 stycznia "Wiadomości" wyemitowały materiał, który przez sześć minut krytykował Jerzego Owsiaka. Wcześniej, w 2017 roku serduszko WOŚP wymazano z kurtki posła Platformy Obywatelskiej, a tematowi zbiórki poświęcono zaledwie 14 sekund. Jacek Kurski oskarżał wtedy o zniknięcie serduszka "Belzebuba".

Finał WOŚP w 2021 roku

17 grudnia ogłoszono nową datę 29. finału WOŚP, która została przesunięta ze względu na obostrzenia sanitarne. Nowa data finału zbiórki to 31 stycznia 2021 roku. "31 stycznia gramy w 29 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zróbmy wszystko, aby hasło wygramy, było tym hasłem, które jednoczy nas wszystkich. Ludzi dobrych, ludzi, którzy patrzą na nasz kraj z optymizmem, którzy chcą, aby ten kraj był szanowany wszędzie na całym świecie" - poinformował Jerzy Owsiak na stronie internetowej WOŚP.

Więcej o: