"Wiadomości" WYMAZAŁY serduszko WOŚP. "Żenujące, niskie, małostkowe i zwyczajnie chamskie"

Kiedy cała Polska grała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, TVP zdecydowało się przemilczeć zbiórkę. Ale żeby zatrzeć wszelkie ślady finału WOŚP, "Wiadomości" wyretuszowały serduszko z kurtki posła Platformy.

W głównym wydaniu "Wiadomości" zbiórce poświęcono dokładnie 14 sekund. Był za to m.in. materiał o młodych posłach Platformy, którzy byli za kontynuacją blokady mównicy. Wypowiadał się w nim poseł Arkadiusz Myrcha. Jak zauważył na Twitterze Piotr Witwicki, z kurtki posła Myrchy zniknęło orkiestrowe serduszko. Poseł twierdzi, że miał je przyklejone przez cały czas. Próbujemy dowiedzieć się w TVP, co stało się z serduszkiem. 

Po obróbce w programie graficznym widać płaską plamę koloru w miejscu, gdzie było serduszko WOŚP-u.

Miejsce przerobione w programach graficznych, gdzie wcześniej było serduszko WOŚPMiejsce przerobione w programach graficznych, gdzie wcześniej było serduszko WOŚP fot. twitter.com/PiotrWitwicki

'W tym roku nie zabraknie mi materiałów na zajęcia z "Warsztatu dziennikarza telewizyjnego" na UMK'

- skomentował zdjęcia przed i po retuszu TVP Piotr Witwicki na swoim Twitterze.

Pod postem błyskawicznie pojawiły się komentarze innych użytkowników. "nie wie rzę", "telewizja reżimowa", "Naprawdę Goebells w grobie przyklaskuje TVP... Ale żenada..." - to tylko niektóre z nich.

Poseł Arkadiusz Myrcha także dołączył się do komentujących. Na Twitterze opublikował mocny wpis. W rozmowie z nami także nie ukrywał emocji. 

- Nie wiem, jakie działania podejmę, ale na pewno będę tę sprawę nagłaśniać i uwypuklać. Serduszko miałem przyklejone do kurtki w trakcie nagrywania i mam je przyklejone do teraz...

- powiedział w rozmowie z nami. 

Po naszym telefonie poseł opublikował filmik, w którym komentuje incydent.

- Chciałbym tylko skomentować kolejną inicjatywę telewizji publicznej. A mianowicie w wyemitowanym wczoraj materiale zostało bezpardonowo wygumkowane to oto serduszko, które wczoraj przez cały dzień nosiłem bardzo dumnie i bardzo dumnie noszę je także dzisiaj. Widać, że decydentów ten widok bardzo razi. To jest dowód ich małostkowości i żenującego postępowania

- mówi w krótkim nagraniu Arkadiusz Myrcha.

W celu wyjaśnienia sytuacji zwróciliśmy się do rzecznika TVP Łukasza Greszty, ale nie skomentował on sprawy telefonicznie. Pytania wysłaliśmy mailem i czekamy na odpowiedź.

Wydarzenie na Twitterze skomentował jednak prezes TVP, Jacek Kurski. "TVP informowała o WOŚP i nie wycinała serduszek. Tajemnicze zniknięcie z kurtki pana Posła musiało być robotą Belzebuba" - wtrącił żart w swój komentarz. Dotyczy on niedawnej wpadki posła Myrchy na antenie TVP Info.

Czytaj więcej o tym, jak media narodowe relacjonowały 25. finał WOŚP.

 

Więcej o:
Komentarze (709)
"Wiadomości" WYMAZAŁY serduszko WOŚP. "Żenujące, niskie, małostkowe i zwyczajnie chamskie"
Zaloguj się
 • leszek.30

  Oceniono 158 razy 156

  Myślę, że każdy przyzwoity człowiek, artysta, polityk, robotnik...itd..itp. nie powinien brać udziału w żadnych programach TV-PiS i innych mediach "prawicowych"..!.. Niech te Gmyzy, Sakiewicze, Pospieszalscy, Wolskie, Ziemkiewicze, Gargasy..itp kiszą się we własnym sosie..!
  Trzeba się ,ludzie szanować..!!!

 • krynolinka

  Oceniono 124 razy 120

  Poziom zeszmacenia osiągnął szczyt . Co następnym razem ? Twarze posłów opozycji na sali sejmowej będą kadrowane jak twarze przestępców w trakcie rozprawy sądowej ?

 • lukturko

  Oceniono 122 razy 118

  Stalin też nakazał wymazywać ze zdjęć Jeżowa, byłego szefa NKWD zaraz po jego rozstrzelaniu - oczywiście na swój rozkaz. Przykład idzie ze wschodu. Tak trzymaj Jacuś!!!

 • chi-neng

  Oceniono 115 razy 109

  "TVP wymazało serduszko WOŚP"
  ------
  Mam nadzieje, ze "WYMAZNIE SERDUSZKA WOŚP" bedzie startem do wymazywania sekty piso-smolensko-rydzykowej z polityki.

 • leszek.30

  Oceniono 86 razy 80

  Jak widać i słychać, chamów, łajdaków z PiS-bolszewii, na czele z Chamem Kaczyńskim , stać na każde świństwo, łajdactwo, nawet na zbrodnię..!!!... Ludzie, na co my jeszcze czekamy..!??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX