Przypomnieli stare nagranie z TVP. Holecka dziekuje Owsiakowi: Mój synek korzystał z inkubatora od WOŚP

12 stycznia "Wiadomości" TVP poświęciły ponad sześć minut na krytykę Jerzego Owsiaka i tylko trzydzieści sekund na omówienie Finału WOŚP 2020. Użytkownicy Twittera przypomnieli, że kilka lat wcześniej Danuta Holecka, obecnie szefowa redakcji tego programu, dziękowała szefowi WOŚP za to, że jego akcja uratowała wiele ludzkich istnień, w tym zdrowie jej syna.

- Jurku, sprzęt bardzo drogi, bo stawiacie urządzenia i do rezonansu, i do tomografii, mój synek korzystał wiele lat temu z inkubatora dobrze doposażonego, z serduszkiem WOŚP, i za to dziękuję. Uratowaliście wiele istnień. To chyba musi być ogromna satysfakcja - powiedziała kilka lat temu w TVP Danuta Holecka.

Na aukcję Orkiestry przekazała wtedy długopis, który otrzymała od męża na rocznicę ślubu, a jej synowie pisali nim maturę. Długopis sprzedano za 550 zł.  

>>> Owsiak przypomina, jak TVP wspierała WOŚP: Danuta miała łzy w oczach, jak mówiliśmy o Orkiestrze

Zobacz wideo

Danuta Holecka do Jerzego Owsiaka: Grajcie do końca świata i o jeden dzień dłużej

Dziennikarka, która pełni dziś funkcję szefowej redakcji programu informacyjnego "Wiadomości", prosiła niegdyś Jerzego Owsiaka, aby jego Orkiestra grała "do końca świata i o jeden dzień dłużej". Nagranie sprzed lat udostępnili w internecie użytkownicy Twittera. Niektórzy szydzą z Danuty Holeckiej, pisząc, że pochodzi ono z czasów, "gdy nie była jeszcze funkcjonariuszką partyjną PiS" - dziś podobna rozmowa z Owsiakiem z pewnością by się nie odbyła.

"Z bólami kręgosłupa żyję od podstawówki. Czasem przesunie się dysk i ból jest nie do zniesienia. Ale to mi przypomina, że kręgosłup boli, BO GO MAM" - skomentowała nagranie dziennikarka Gazety.pl Wiktoria Beczek.

TVP krytykuje Jerzego Owsiaka w materiale o śmierci Pawła Adamowicza

Od 2016 roku telewizja publiczna nie emituje relacji z Finałów WOŚP. W tym roku w wydaniu "Wiadomości" emitowanym w niedzielę 12 stycznia ukazał się materiał krytykujący Jerzego Owsiaka. Materiał na temat samej zbiórki trwał zaledwie trzydzieści sekund. Kolejne sześć minut poświęcono śmierci Pawła Adamowicza i odpowiedzialności za tę tragedię, którą zdaniem dziennikarzy TVP ponoszą organizatorzy gdańskiego Finału WOŚP 2019.

"Razem z kolejnym finałem WOŚP niestety powraca festiwal obciążania odpowiedzialnością za zeszłoroczną tragedię. (...). Jerzy Owsiak sugeruje winnych tej tragedii, szuka ich wszędzie, tylko nie w gronie organizatorów gdańskiego finału WOŚP".

Więcej o: