Nepal. Służby odnalazły wrak samolotu. Z kurortu Pokhara leciały nim 22 osoby

Armia Nepalu przekazała w poniedziałek, że odnalazła miejsce katastrofy samolotu, który wcześniej został uznany za zaginiony. Maszyna z 22 osobami na pokładzie w niedzielę niedługo po starcie straciła kontakt z wieżą lotniczą. W poniedziałek rzecznik policji Narayan Silwal poinformował, że wydobyto 21 ciał.

Rzecznik nepalskiej armii Narayan Silwal poinformował w poniedziałek, że zlokalizowano miejsce katastrofy samolotu, który zaginął w niedzielę tuż po starcie. Jednostka straciła kontakt z wieżą kontrolną, na pokładzie były 22 osoby. Rzecznik przekazał agencji AFP, że wydobyto 21 ciał. Trwają dalsze poszukiwania. 

Zobacz wideo Czy przewoźnik ma obowiązek zwrócić pieniądze za lot, który się nie odbył? Kuna: Tak

Nepal. Kontakt z samolotem urwał się niedługo po starcie

Maszyna De Havilland Canada DHC-6-300 Twin Otter należąca do linii lotniczych Tara Air była w powietrzu od 20 minut, kiedy nagle urwał się kontakt z wieżą kontrolną - podaje AP. Samolot był w obszarze szczytów górskich, zaginął niedługo przed planowanym lądowaniem. Z informacji armii wynika, że maszyna rozbiła się w Sanosware w dzielnicy Mustang w pobliżu górskiego miasta Jomsom, do którego leciała, startowała natomiast z kurortu Pokhara (ok. 125 km na zachód od stolicy Nepalu - Katmandu). 

Poszukiwania samolotu zostały przerwane w niedzielę wieczorem ze względu na złe warunki pogodowe. Wznowiono je w poniedziałek. Narayan Silwal przekazał, że do wraku dotarły jednostki ratowniczo-poszukiwawcze. Na Twitterze zamieścił zdjęcie maszyny. Zapewnił też, że niebawem podane zostaną nowe informacje ws. katastrofy.

Prezydent USA Joe Biden odwiedził miasteczko UvaldePo masakrze w szkole w Teksasie będzie śledztwo ws. działań policji

Samolot linii Tara Air leciał z Jomsom do Pokhary z 22 osobami na pokładzie, w tym 19 pasażerami - dwoma obywatelami Niemiec, czterema obywatelami Indii i 16 Nepalczykami. Do utraty łączności doszło podczas złej, deszczowej pogody. Rozbita maszyna swój pierwszy lot wykonała w kwietniu 1979 roku.

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nepal. Zły stan techniczny nepalskiej floty. Mają zakaz lotów nad europejską przestrzenią

Nepal położony jest w Himalajach - najwyższym łańcuchu górskim świata. Popularność połączeń lotniczych w tym kraju wzrosła w ostatnich latach. Z lotów w trudno dostępne miejsca w Himalajach korzystają zwykli turyści i himalaiści.

Marsz Wdzięczności 'Polakom - Ukraina'"Przyjaciele, dziękujemy! Ukraińcy - Polakom". Marsz w stolicy

Jednak flota nepalskich przewoźników jest przestarzała i wymaga stałych napraw. Właśnie z powodu złego stanu technicznego Unia Europejska zakazała nepalskim liniom lotniczym lotów nad europejską przestrzenią powietrzną.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: