Pogoda

Co to jest pogoda?

Pogoda to nic innego, jak stan atmosfery w danym miejscu i czasie. To, jaka będzie pogoda w najbliższych dniach jest dla nas ważne z wielu powodów, dlatego specjalizujące się w obserwacji warunków atmosferycznych instytuty na bieżąco monitorują zmiany w atmosferze i poprzez media informują nas o nich. Tworzenie prognozy pogody to jedno z głównych zadań meteorologów. Powstają one w wyniku długotrwałych analiz i obserwacji procesów astronomicznych. To dzięki ich pracy możemy dowiedzieć się jaka będzie pogoda na dziś lub pogoda na jutro. Na stronie internetowej gazeta.pl znajdą Państwo najświeższe informacje o pogodzie i zbliżających się zmianach atmosferycznych.

Dla kogo ważne są informacje o pogodzie?

Pogoda Warszawa, pogoda Kraków, pogoda Wrocław, pogoda Poznań - to jedne z najczęściej wyszukiwanych haseł w wyszukiwarkach internetowych. Nie ma w tym nic dziwnego - wielu z nas codziennie sprawdza prognozę pogody, aby wiedzieć, czy dojazd do pracy będzie utrudniony ze względu na silne opady i czy w najbliższy weekend warto zaplanować wycieczkę za miasto. Prognoza pogody ważna jest dla wielu z nas - dla kierowców, rolników, pracowników budów, a także dla miłośników narciarstwa czy kolarstwa. Na naszym portalu każdego dnia publikujemy informacje na temat prognozowanej pogody w całym kraju. Zbieramy dane ze sprawdzonych źródeł, takich jak komunikaty IMGW czy mapy pogodowe amerykańskiego serwisu AccuWeather.

Jak sprawdzamy pogodę? 80 proc. prognoz się nie myli

Statystyki pokazują, że średnio osiemdziesiąt procent prognoz meteorologów okazuje się trafiona. Skąd taka prezycja? Synoptycy korzystają ze skomplikowanych modeli matematycznych, ale także ze zdjęć wykonywanych z satelit, dzięki którym wiemy, jaka jest pogoda satelitarna. To dzięki zdobyczom nauki możliwe jest przewidzenie prognozy pogody na kilka miesięcy do przodu (pogoda długoterminowa), a także przedstawienie zmian atmosferycznych w ujęciu godzinowym (prognoza godzinowa). Warto jednak pamiętać, że prognoza pogody jest obarczona pewnym błędem - im dalej wybiega naprzód, tym większa jest możliwość pomyłki - dlatego warto pamiętać, że twoja pogoda, którą sprawdzasz każdego dnia, nie zawsze sprawdzi się w stu procentach

Pogoda w Polsce - Pogoda w Warszawie - Pogoda w Krakowie - Pogoda w Szczecinie - Pogoda w Katowicach

pogoda

Więcej o:

pogoda