Zmiana naczelnego w "Newsweek Polska"

Jarosław Sroka nie jest już redaktorem naczelnym tygodnika "Newsweek". O jego rezygnacji wydawca poinformował w lakonicznym komunikacie prasowym.

"Z dniem 24 stycznia 2005 roku Jarosław Sroka przestaje pełnić funkcję redaktora naczelnego tygodnika >>Newsweek Polska<<. Pan Sroka odchodzi na własną prośbę z powodów osobistych" - czytamy lakonicznym komunikacie wydanym w poniedziałek przez Axel Springer Polska. Tą samą drogą dowiedzieli się o zmianie również dziennikarze tygodnika.

Jarosław Sroka został szefem "Newsweek Polska" w październiku ubiegłego roku, zastępując na tym stanowisku Tomasza Wróblewskiego, który z kolei awansował na stanowisko dyrektora wydawniczego Axel Springer Polska, odpowiedzialnego za "Newsweeka" oraz magazyn "Forbes" (wcześniej "Profit"). Przed podjęciem pracy w Axel Springer Sroka zajmował fotel naczelnego w dzienniku ekonomicznym "Puls Biznesu". - Od samego początku nie spodziewaliśmy się żadnej rewolucji. Tomek [Wróblewski - red.] zachował stare biurko i nadal brał aktywny udział w zarządzaniu pismem - mówi jeden z dziennikarzy "Newsweeka", prosząc o anonimowość.

Axel Springer Polska poinformował, że Wróblewski wraca na fotel naczelnego tygodnika, pozostając jednocześnie dyrektorem wydawniczym odpowiedzialnym za "Newsweeka" i "Forbesa". Michał Fijoł, rzecznik zarządu polskiej filii Axel Springer poinformował, że wydawnictwo nie prowadzi obecnie poszukiwań kandydata na stanowisko naczelnego "Newsweek Polska". - W tej chwili uznajemy takie rozwiązanie jako docelowe - powiedział nam Fijoł.

Jarosław Sroka pozostanie jednak w wydawnictwie do zakończenia okresu wypowiedzenia. - Nie mam zwyczaju komentowania swoich relacji z wydawcą. Powiem tylko, że była to przemyślana decyzja - powiedział nam Jarosław Sroka, odmawiając dalszych komentarzy.