Matura 2017 język francuski. Mamy arkusze

Matura 2017. Egzamin z języka francuskiego był jedynym, z jakim mierzyli się w piątek maturzyści. Publikujemy arkusze.

Matura z języka francuskiego na poziomie podstawowym rozpoczęła się o godz. 9. Kilka godzin później, o godz. 14, chętni zasiedli do arkuszy z poziomem rozszerzonym - w sumie blisko 2 tysiące absolwentów. W trakcie obu rodzajów egzaminu sprawdzane są takie umiejętności jak czytanie ze zrozumieniem, słuchanie oraz oczywiście pisanie.

Matury 2018. Czy abiturienci poradzą sobie z egzaminem z języka francuskiego? [TERMINY] >>>

Matura 2017. Arkusze z francuskiego

By egzamin został uznany za zaliczony, maturzysta musi uzyskać co najmniej 30 proc. wymaganych punktów. Oprócz egzaminu pisemnego, maturzyści muszą też zmierzyć się z egzaminem ustnym. Oficjalne wyniki matur zostaną opublikowane 30 czerwca.

Matura 2017, język francuski, poziom podstawowy, "nowa matura" >>>

Matura 2017, język francuski, poziom podstawowy, transkrypcja, "nowa matura" >>>

Matura 2017. Nie tylko język francuski

Do matury podchodzi w tym roku - według informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - około 283 900 zdających, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2016/2017. Obowiązkowe są egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego w wersji pisemnej, na poziomie podstawowym oraz z języka polskiego i nowożytnego bez określania poziomów w części ustnej.

Matura 2017. Sprawdź terminy wszystkich egzaminów! [HARMONOGRAM]

Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski – (48,9 proc. zdających), geografia (27,9 proc. zdających), matematyka (25,5 proc. zdających), biologia (18,8 proc. zdających) i język polski (18,7 proc. zdających).

Matura z matematyki? Były prezydent przyznaje: Poszła dobrze dzięki współpracy z kolegami

Więcej o: