"Wiadomości" o "zabójczych długopisach". Obwiniają PO, że zmiana kandydata to strata milionów wydanych na karty

Rafał Trzaskowski i Małgorzata Kidawa-Błońska znaleźli się na celowniku "Wiadomości". Flagowy program TVP pochylił się ze współczuciem nad dotychczasową kandydatką KO, za to uderzał w prezydenta Warszawy i całą Platformę. Stwierdzono nawet, że PO może szykować teraz Polakom "zabójcze długopisy", a partia jest winna temu, że zmarnują się wydrukowane przez władze karty do głosowania.

"Wiadomości" TVP w piątkowym wydaniu pierwszy i najdłuższy materiał (trwał ponad sześć i pół minuty) poświęciły zmianie kandydata Koalicji Obywatelskiej - z Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego. Podczas wprowadzenia do materiału wyświetlono "pasek" o treści "Kandydat dubler zastąpił Kidawę-Błońską".

"Wiadomości" współczują Kidawie-Błońskiej. Ostrzegają przed "zabójczymi długopisami"

Prowadząca Danuta Holecka podkreślała, że ogłaszając decyzję o rezygnacji, kandydatka "stała zupełnie sama". Zresztą wyświetlono fragment wystąpienia Kidawy-Błońskiej, a komentował to Michał Karnowski z "Sieci", jakoby doszło do "publicznego upokorzenia kobiety".

"Wiadomości" wspominały, jak zmieniała się narracja polityków PO na temat kandydowania Kidawy-Błońskiej. "Dziś została całkiem sama" - odczytał lektor. Dziennikarze Telewizji Publicznej uważnie prześledzili też wypowiedzi członków Platformy Obywatelskiej, gdy sprzeciwiali się tzw. wyborom kopertowym. Odtworzono, po raz kolejny, słowa marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego o "zabójczych kopertach".

Zobacz wideo Szymon Hołownia - kim jest kandydat na prezydenta, który wyrasta na najpoważniejszego rywala Dudy?

Można było usłyszeć:

Stosując narrację Koalicji Obywatelskiej należy stwierdzić, że teraz opozycja chce zamienić zabójcze koperty na zabójcze długopisy list poparcia. Partia musi bowiem zebrać 100 tys. podpisów, żeby zarejestrować kandydaturę Rafała Trzaskowskiego.

Władza drukowała karty, ale przepadną przez... PO. Według "Wiadomości"

We flagowym programie informacyjnym Telewizji Polskiej znalazł się zarzut... marnotrawstwa, którego miałaby dopuścić się Koalicja Obywatelska decyzją o zmianie kandydata. Tu kluczowe jest jednak przypomnienie: bez żadnych przepisów i ustaw, gdy ustawa o wyborach kopertowych była jeszcze w Senacie, władza zleciła druk kart do głosowania.

Wersji jest wiele, że to z polecenia premiera Mateusza Morawieckiego albo ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, który po chwilach "zwątpienia", zdobył się na odwagę i doniósł na Morawieckiego. Jednak eksperci wskazywali wtedy jasno: druk milionów kart bez stosownego umocowania to ogromny delikt prawny. Wydano na to miliony złotych. Ile dokładnie, tego też nie wiadomo, bo Jacek Sasin przyznał, że nie wie, ile kosztował druk kart do głosowania.

Tymczasem "Wiadomości" zainteresowały się sprawą z zupełnie innej strony.

Pojawia się też pytanie o niegospodarność. Bo wydrukowane już karty do głosowania, wskutek decyzji polityków Platformy Obywatelskiej trzeba będzie wyrzucić do kosza i wydrukować nowe

- obwieszczono w materiale, po czym dodano:

Zmarnowane zostaną miliony złotych, które mogły zasilić np. szpitale.

Później były materiały z konferencji prasowej polityków PiS i wypowiedź europosłanki tej formacji. Uderzono też w Trzaskowskiego m.in. za awarię rurociągu ze ściekami w stolicy w ubiegłym roku.

Cały materiał "Wiadomości" jest dostępny na Twitterze:

Więcej o:
Komentarze (525)
Wybory prezydenckie 2020. "Wiadomości" TVP o Rafale Trzaskowskim i Małgorzacie Kidawie-Błońskiej
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 153 razy 135

  1. ,,zabójcze koperty'' otrzymywał Kaczyński m.in. od Austriaka

  2. ,,zabójczym długopisem'' podpisuje Adrian wszystko co podsunie jemu Kaczyński

 • jahodovy

  Oceniono 112 razy 102

  Pani Holecka, nie jest pani wstyd? Tak po prostu po ludzku? Wieczorem przed lustrem, sam na sam ze sobą? Nie jest pani wstyd, że dla pieniędzy jest pani wstanie.... Nie jest pani wstyd?

 • Jan Dalas

  Oceniono 101 razy 93

  Pamiętam DTV za czasów komuny. Dokładnie ten sam przekaz. Szkoda mi was gryzipiórki z TVPis,. Czeka was ten sam los co waszych kolegów z czasów PRLu.

 • andrzej.duxa

  Oceniono 83 razy 73

  "partia jest winna temu, że zmarnują się wydrukowane przez władze karty do głosowania"

  to jest jednak robione przed kretynów dla kretynów

 • niejestemgodzien

  Oceniono 70 razy 64

  Uczcie się jak kreować rzeczywistość ,PiS opanował to do perfekcji
  Ciemny lud siedzi przed tvp łyka to jak małpa kit i zara poleci z flaszką do sąsiada z prawdą objawioną ...

 • dr.eames

  Oceniono 58 razy 56

  Ten groteskowy materiał wytworzony przez Kurskiego i towarzyszy świadczy o panicznym strachu który ogarnia beneficjentów dojnej zmiany. Czują że stołki palą im się pod doopami.

 • justas32

  Oceniono 60 razy 56

  TVP musi zostać zlikwidowana i zastąpiona nowym kanałem zbudowanym od zera ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX