Jarosław Kaczyński wybrany Człowiekiem Roku "Gazety Polskiej". "Uważam tę chwilę za bardzo piękną"

- Muszę zacząć od podziękowań. Ta nagroda jest dla mnie czymś szczególnym, jest nagrodą przyznawaną nie przez jury, czy komitet, ale przez bardzo wielu radykalnie zaangażowanych w polskie sprawy - mówił Jarosław Kaczyński odbierając nagrodę Człowieka Roku "Gazety Polskiej".

Jarosław Kaczyński został uhonorowany nagrodą Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej". Wśród nagrodzonych podczas Gali "Człowieka Roku" Gazety Polskiej jest też sędzia Julia Przyłębska, prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Zobacz wideo Kaczyński: "Nie chcemy niszczyć naszych sojuszników". Fogiel: "Do tanga trzeba dwojga"

Joachim BrudzińskiBrudziński: Stawanie na szali jedności prawicy to zdrada wobec wyborców

Główną nagrodę Człowieka Roku "Gazety Polskiej" przyznano żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej.

Jarosław Kaczyński "Człowiekiem Roku"

Prezes PiS odbierając nagrodę przyznawaną w wyniku głosowania członków Klubów "Gazety Polskiej" dziękował i podkreślił, że jest przyznawana przez środowiska patriotyczne.

- Nagroda, którą państwo przyznali w tym roku mnie właśnie, jest naprawdę wielkim zaszczytem, za który dziękuję. Jest wielkim zaszczytem - dlatego że właśnie to środowisko, te szturmowe bataliony, pułki Polski patriotycznej, niepodległej, tę nagrodę przyznają - oznajmił wicepremier. - Jestem głęboko wdzięczny, zaszczycony i uważam tę chwilę za bardzo piękną w moim życiu. W życiu, w którym zdarzyły się tragedie, ale w którym przyszły także i sukcesy, które - mam nadzieję - będą kontynuowane - mówił Jarosław Kaczyński.

I nie chodzi tutaj już o mnie, tylko o tych, którzy zastąpią mnie w tej walce, która ciągle musi trwać, jeśli chcemy uzyskać to, co powinno być celem każdego polskiego patrioty. Silne - jak to mówił mój świętej pamięci brat - poważne Polskie Państwo

- dodał prezes PiS.

Jarosław Kaczyński był uhonorowany tytułem Człowieka Roku w poprzednich latach - 2004, 2015, 2018, 2019.

Julia Przyłębska z nagrodą "Gazety Polskiej"

Nagrodę miesięcznika "Niezależna Gazeta Polska - Nowe Państwo” imienia Grzegorza I Wielkiego odebrała z kolei sędzia Julia Przyłębska. Prezeska Trybunału Konstytucyjnego powiedziała, że jej rodzina spotkała się z "wieloma nieprzyjemnymi reakcjami" ze strony krytyków pełnionej przez nią funkcji.

Dzielnie znoszą brzemię nazwiska, które przez funkcję ich babci stało się przedmiotem różnych bardzo nieprzyjemnych, agresywnych wypowiedzi

- mówiła Julia Przyłębska.

Główną nagrodę Człowieka Roku "Gazety Polskiej" otrzymali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w uznaniu ich męstwa i poświęcenia.

Ze względu na obostrzenia epidemiczne tegoroczna gala Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej" odbyła się w trybie zdalnym, a nagrody wręczono laureatom podczas indywidualnych spotkań.

O. Tadeusz RydzykSanepid na uczelni o. Rydzyka. Student mówi o ciągłym łamaniu obostrzeń

Więcej o: