Norbert Maliszewski nowym "mózgiem PiS". Dotychczas brylował w TVP

"Centrum Analiz Strategicznych ma nowego szefa" - poinformował na Twitterze Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera. Zostanie nim prof. Norbert Maliszewski, specjalista ds. marketingu politycznego i komentator polityczny. Dotychczas funkcję tę pełnił prof. Waldemar Paruch, zwany "mózgiem PiS".

Tym samym potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o tym, że przychylny partii rządzącej naukowiec i komentator stanie na czele CAS. Dworczyk napisał, że Maliszewski "będzie odpowiedzialny za kompleksowe wsparcie w realizacji strategii określonej w exposé" Morawieckiego. "Przed nami wiele wspólnych wyzwań" - dodał.

Nowy "mózg PiS" był ekspertem TVP

Maliszewski często gościł w TVP Info. Wystąpił między innymi w programie "Wojna z Polską na fałszywe informacje", co sprowadziło na niego falę krytyki. Marek Migalski określił go wówczas "fakespecjalistą na usługach władzy".

Norbert Maliszewski to specjalista ds. marketingu politycznego, psycholog społeczny, publicysta, wykładowca i komentator polityczny. Jest profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz kierownikiem Katedry Psychologii Społecznej UKSW.

>>> Chcesz wiedzieć co prof. Maliszewski mówił dotychczas o polskiej polityce? Przeczytaj wywiad:

Czym jest Centrum Analiz Strategicznych?

Centrum Analiz Strategicznych zostało powołane przez Mateusza Morawieckiego w 2018 r. jako organ pomocniczy premiera. Zajmuje się opracowywaniem projektów strategii polityk publicznych oraz opiniowaniem projektów ustaw. W jego skład wchodzą cztery departamenty: Studiów Strategicznych, Oceny Skutków Regulacji, Analiz i Analiz Przygotowań Obronnych Administracji. Od czasu powstania CAS na jego czele stał prof. Waldemar Paruch, który był w mediach nazywany "mózgiem PiS".

Więcej o: