Czaputowicz wyszedł ze studia RMF FM przed programem. Nie chciał rozmawiać o Nowej Zelandii

Jacek Czaputowicz miał wziąć udział w Popołudniowej rozmowie RMF FM. Odwołał ją tuż przed rozpoczęciem, kiedy dowiedział się, że jednym z poruszonych wątków będą zamachy w Nowej Zelandii.
Zobacz wideo

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, jak informuje prowadzący Popołudniową rozmowę w RMF FM Marcin Zaborski, zjawił się w studiu przed programem. Kiedy jednak dowiedział się, że jednym z tematów, o których chce porozmawiać dziennikarz jest strzelanina w Nowej Zelandii, odwołał swój udział w programie.

- Mówimy o tym od wielu godzin przez cały dzień, a w ostatnich godzinach mówimy o tym, że polskie służby badają polskie wątki zamachu terrorystycznego właśnie w Nowej Zelandii. Pan minister stwierdził, że nie został uprzedzony, nie ma na ten temat żadnych informacji. Nie jest przygotowany do rozmowy, bo nie wie, co się wydarzyło w Nowej Zelandii i odesłał do swojej rzeczniczki - poinformował Marcin Zaborski.

MSZ komentuje wyjście Czaputowicza

Na Twitterze pojawił się krótki komentarz MSZ dotyczący tej sytuacji. "MSZ nie jest instytucją właściwą do komentowania doniesień o rzekomym wątku polskim w tej tragedii" - napisano. Podkreślono również, że Jacek Czaputowicz składa kondolencje rodzinom ofiar.

Zamach na meczety w Nowej Zelandii

Do ataku na dwa meczety w nowozelandzkim mieście Chistchurch doszło około godziny 2.00 w nocy czasu polskiego. Zamachowcy otworzyli ogień do osób obecnych w świątyniach - bilans to 49 ofiar śmiertelnych i kilkadziesiąt osób rannych. Policja zatrzymała czworo podejrzanych (trzech mężczyzn i kobietę).

W sprawie pojawił się również wątek polski - jeden z zamachowców na magazynku broni napisał polskie nazwisko "Feliks Kazimierz Potocki". Nazwa "Polska" pojawia się również w kilkudziesięciostronicowym manifeście opublikowanym przez jednego z napastników. Śledczy badają sprawę.

Więcej o:
Komentarze (245)
Czaputowicz wyszedł ze studia RMF FM przed programem. Nie chciał rozmawiać o Nowej Zelandii
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 124 razy 98

  Eksperyment przyszedł z kartka do odczytywania a tu chcieli zadać mu pytanie gdzie trzeba byłoby wykazać się myśleniem. Przecie nie moznasie tak znęcać nad duplomatom pisowskim 😂😂

 • jxl82

  Oceniono 68 razy 56

  Jeszcze nie ma przekazu dnia i tyle , a tu taka afera.

 • blubrystaregomarycha

  Oceniono 57 razy 55

  A nie mógł po prostu powiedzieć na antenie, że "MSZ nie jest instytucją właściwą do komentowania doniesień o rzekomym wątku polskim w tej tragedii"? Po co zaraz uciekać? Minister przed dziennikarzem z radia? Litości.

 • an_ma_o

  Oceniono 52 razy 46

  Czaputowicz jest obiektywnie glupi a oni chcieli mu zadawać prawdziwe pytania ....jak on na pewno z trudem sie orietuje gdzie jest Nowa Zelandia a tu na dodatek musialby składać kondolencje MUZUŁMAŃSKIM rodzinom ? zesral się ze strachu co na to kaczor ??? ot polski katolik ...milosierny

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 54 razy 44

  Ale ileż pis trolli nagle tu najechało w sprawie niby nie polskiego przecież wątku...

 • moppy

  Oceniono 54 razy 38

  Pan Ciaputkiewicz nigdy nic nie wiedział i nie wie dalej. Najgłupszy minister spraw zagranicznych
  XX i XXI wieku. Profesor Wyższej Akademii Zamykania i Otwierania Kłódek.

 • H2O H2O

  Oceniono 55 razy 35

  Teraz rozumiem czemu musieli wstać z kolan. Na kolanach słabo się ucieka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX