Rosja przygotowuje schrony w Moskwie. Na parkingach podziemnych pojawią się łóżka i grzejniki

Federacja Rosyjska przygotowuje schrony przeciwbombowe - w Moskwie zaczęło się przystosowywanie parkingów podziemnych. Niezależny rosyjski portal "Ważne Historie" podał, że mieszkańcom polecono zabranie z parkingów samochodów i swoich rzeczy.

Portal "Ważne Historie" publikuje zarządzenie władz Moskwy, które dostał szef wspólnoty mieszkaniowej jednego ze stołecznych osiedli. W dokumencie czytamy m.in. o tym, że obowiązku sprawdzenia wszystkich schronów. Mieszkańcy osiedla informują, że na parking podziemny będą przywiezione łóżka, apteczki, grzejniki. "Dostosowywanie do bezpośredniego celu obiektu do obrony cywilnej" rozpocznie się 18 października.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Gen. Bieniek: Broń jądrowa ma to do siebie, że jest bronią odstraszania, ale ma też urok zastraszania

Rosja przygotowuje schrony przeciwbombowe

Przegląd schronów w Rosji rozpoczął się wiosną. Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Nikołaj Patruszew polecił południowym regionom Rosji "doprowadzenie ochronnych struktur obrony cywilnej do właściwego stanu". Ukraińska agencja Unian podaje, że Rosja rozważa kilka scenariuszy wojny, co sprawia, że obywatele Rosji zaczynają panikować jeszcze bardziej.

Rosja przygotowuje się do wojny na dużą skalę. Znam ich system szkolenia, a teraz, eskalując sytuację w związku z konfrontacją z NATO, zakładają różne scenariusze wojny. Z jednej strony - nuklearny, tak było zawsze nawet w ZSRR, który przygotował wszystkie bunkry, wszystkie systemy ochrony, a nawet przystosowane pomieszczenia dla wojska, do zarządzania, dla ludności. [...] Teraz Kreml wysyła przekaz do ludności, że prowadzi wojnę z Zachodem, która będzie miała charakter globalny

- powiedział generał i były szef Służby Wywiadu Zagranicznego Nikołaj Małomuż.

Wojna w Ukrainie. Brytyjski wywiad: Rosja nie ma zdolności do odbudowy arsenału rakiet precyzyjnych

Według brytyjskiego wywiadu Rosja najpewniej nie posiada zdolności do szybkiej odbudowy arsenału rakiet precyzyjnych, wystrzeliwanych w dużej liczbie na cele na terytorium Ukrainy. W codziennym raporcie o wojnie na Ukrainie Brytyjczycy podkreślają, że niedawne zmasowane ostrzały, które według Rosjan były odpowiedzią na wybuch na moście krymskim, dodatkowo ograniczyły posiadane zasoby rakiet i możliwości rosyjskiej armii w zakresie bardziej intensywnych ostrzałów rakietowych.

Według danych ukraińskich, które publikował między innymi minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow, Rosjanie od początku wojny wyzbyli się większości rakiet systemu Iskander - z 900 pozostało ich ponad 120. Wciąż posiadają ponad połowę pierwotnego stanu rakiet Kalibr wystrzeliwanych z okrętów - z 500 mają ponad 270. Podobnie jest z rakietami precyzyjnymi powietrze-ziemia, których Rosjanie na początku wojny mieli mieć około 440, a obecnie mają 213.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: