Kanał informacyjny Polsat 24 ma koncesję

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała Polsatowi koncesję na kanał informacyjny Polsat 24.

Najnowszy projekt Zygmunta Solorza miał dużo szczęścia, bo prace KRRiT blokują dwaj członkowie - Tomasz Borysiuk (z rekomendacji Samoobrony) oraz Lech Haydukiewicz (z rekomendacji LPR). Teoretycznie więc Rada nie mogłaby przyznać nowemu kanałowi Polsatu. Jednak we wtorkowym porządku obrad znalazł się punkt dotyczący uzupełnienia rady nadzorczej Polskiego Radia. - Dlatego wzięliśmy udział w posiedzeniu - tłumaczy Borysiuk.

Józef Birka z rady nadzorczej Polsatu zapewnia, że stacja jest gotowa do uruchomienia Polsat 24, który może ruszyć, jak tylko nadawca otrzyma decyzję o przyznaniu koncesji z KRRiT. - Jesteśmy praktycznie gotowi, bo długo czekaliśmy na tę koncesję - wniosek został złożony na początku października - powiedział Birka PAP. W lutym branżowy miesięcznik "Press" informował, że całodobowy kanał informacyjny Polsatu miałby zostać uruchomiony jeszcze w maju, a na jego czele stanął Henryk Sobierajski, prezes TV Biznes.

W lutym ub.r. Polsat przejął za 2,5 mln zł kanał ekonomiczny TV Biznes i początkowo planował przekształcenie go w kanał informacyjny, który miałby konkurować z TVN 24. Jednak w sierpniu grupa TVN uruchomiła własny kanał ekonomiczny TVN CNBC Biznes, a w październiku Polsat złożył wniosek o koncesję dla odrębnego kanału informacyjnego pod nazwą Polsatu 24.

We wtorek KRRiT przyznała nadawcy koncesje również na dwa kanały nadawane w wysokiej rozdzielczości - Polsat HD i Polsat Sport HD.