Michał Wójcik

Michał Wójcik

Michał Wójcik to urodzony w Krakowie w 1971 roku prawnik, polityk i działacz gospodarczy. Jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Pracował jako dyrektor naczelny Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Sprawował funkcję ekspercką w czasie realizacji kilku projektów, które sfinansowała Unia Europejska. Jego wkład w rozwój rzemiosła polskiego został doceniony: Michał Wójcik otrzymał Złoty Medal im. Jana Kilińskiego.

Karierę polityczną rozpoczął w 2002 roku - z wynikiem 3067 głosów otrzymał stanowisko radnego sejmiku śląskiego startując z listy POPiS, z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości. Dwa lata później bez sukcesu kandydował do Senatu startując z listy Prawa i Sprawiedliwości. Wybory parlamentarne, które odbyły się w 2005 roku, były dla niego łaskawsze: z wynikiem 7428 głosów uzyskał stanowisko posła. W sejmie zajmował się pracami stałej Podkomisji Rzemiosła i Usług, a także działał w Komisji Rozwoju Przedsiębiorczości. W kolejnych wyborach bezskutecznie ubiegał się o reelekcję. 2010 rok to powrót Michała Wójcika na Śląsk - uzyskał znów mandat radnego sejmiku śląskiego. Rok później znowu poniósł porażkę w wyborach parlamentarnych, po czym rozpoczął prace nad tworzeniem struktur Solidarnej Polski, w której pełnił rolę członka zarządu. Następne wybory parlamentarne przyniosły mu upragnione stanowisko posła: startował jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości z rekomendacją Solidarnej Polski i uzyskał 7652 głosy.

Od 2016 roku Michał Wójcik pełni funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Należy między innymi do Komisji do Spraw Unii Europejskiej, Komisji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej.

Pozostali:

Monika Rosa - Patryk Jaki - Paweł Grabowski - Paweł Kukiz - Paweł Lisiecki

michał wójcik

Więcej o:

michał wójcik