Joanna Augustynowska

Joanna Augustynowska

Joanna Wiktoria Augustynowska jest nie tylko politykiem, ale również ekonomistką i specjalistką z zakresu prawa pracy. W Sejmie VIII kadencji zasiada jako przedstawicielka partii Nowoczesna.pl.

Augustynowska przyszła na śwat 14 czerwca 1979 roku w Głogowie i przez całe życie jest związana z Dolnym Śląskiem. We Wrocławiu ukończyła Wyższą Szkołę Handlową uzyskując tytuł magistra specjalizującego się w zarządzaniu przedsiębiorstwami, później zaś zdobytą przez siebie wiedzę wykorzystywała także w życiu zawodowym. Pracowała między innymi jako ekonomistka i doradca z zakresu zarządzania i organizacji pracy. Jej wykładów można było słuchać w Dolnośląskiej Wyższej Szkole Służb Publicznych „Asesor”. 12 października 2015 zdecydowała o zawieszeniu własnej działalności gospodarczej, aby zaangażować się w pełni w życie polityczne.

W wyborach w roku 2015 Joanna Augustynowska kandydowała do Sejmu startując z drugiego miejsca wrocławskiej listy Nowoczesna Ryszarda Petru. 12 listopada tego roku złożyła też ślubowanie i rozpoczęła pracę w parlamencie. Jest członkiem Klubu Poselskiego Nowoczesna, aktywnie działa przy tym w Komisji Polityki Senioralnej i Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. W roku 2015 została też wiceprzewodniczącą Parlamentarnej Grupy Kobiet. W pierwszym roku funkcjonowania parlamentu była jedną z najsumienniejszych parlamentarzystek uczestnicząc w 2074 z 2165 głosowań.

11 kwietnia 2017 roku Augustynowska zdecydowała o opuszczeniu szeregów partii, którą do tej pory reprezentowała przystępując jednocześnie do Platformy Obywatelskiej.

Pozostali:

Joanna Kluzik Rostkowska - Joanna Kopcińska - Joanna Lichocka - Joanna Mucha - Joanna Scheuring Wielgus

joanna augustynowska

Więcej o:

joanna augustynowska