Ewa Lieder

Ewa Lieder

Ewa Lieder jest działaczką samorządową i politykiem, w wyborach parlamentarnych w 2015 roku uzyskała mandat poselski.

Kariera zawodowa

Ewa Lieder przyszła na świat w Gdańsku 15 stycznia 1968 roku. W koszalińskiej Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej ukończyła studia w zakresie zarządzania i przez lata prowadziła własną działalność gospodarczą związaną zarówno z księgowością, jak i z branżą ubezpieczeniową.

Kariera polityczna

W życie polityczne zaangażowała się jako jedna z członkiń Partii Kobiet, działała przy tym na szczeblu lokalnym związana z rodzinnym miastem. W roku 2010 uzyskała stanowisko przewodniczącej zarządu gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz Dolny, a jednym z jej największych sukcesów było przeforsowanie idei budżetu obywatelskiego – pierwszego w historii dzielnicy. Jej zaangażowanie w życie miasta znalazło tez wyraz w inicjatywie Gdańsk Obywatelski. Lieder została jej kandydatką na prezydenta miasta, choć w wyborach w roku 2014 nie odniosła sukcesu.

W 2015 roku Ewa Lieder zdecydowała się na ubieganie się o mandat poselski. Wystartowała z pierwszego miejsca na liście przygotowanej przez Nowoczesną Ryszarda Petru w okręgu gdańskim i w ten sposób trafiła do Sejmu. W styczniu 2017 weszła w skład Rady Programowej Radia Gdańsk.

Pozostali:

Grzegorz Furgo - Grzegorz Napieralski - Grzegorz Schetyna - Henryk Kowalczyk - Iwona Arent

Ewa Lieder

Więcej o:

Ewa Lieder