Beata Mateusiak-Pielucha

Beata Mateusiak-Pielucha

Beata Anna Mateusiak-Pielucha urodziła się 23 kwietnia 1963 roku w Wieluniu. Przez całe życie jest związana z ziemią sieradzką. Wychowała się w Kraszkowicach, potem zaś związała się z Działoszynem, gdzie wraz z mężem prowadzi działalność gospodarczą i wychowuje trójkę dzieci.

Po ukończeniu I Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu zdecydowała się na podjęcie studiów na Uniwersytecie Wrocławskim. Tam też związała się z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów, w którym aktywnie działała. Z aktywności politycznej nie zrezygnowała także w latach dziewięćdziesiątych. Była jednym ze współzałożycieli partii Porozumienie Centrum, czynnie uczestniczyła też w życiu społeczności lokalnej będąc, między innymi radną powiatu pajęczańskiego oraz jego starostą. Od 2001 roku działa w partii Prawo i Sprawiedliwość i odpowiada za jej działania w powiecie pajęczańskim.

W 2015 kandydowała do Sejmu z list PiS w okręgu sieradzkim. Dzięki zdobyciu ponad 12 tysięcy głosów uzyskała mandat posła. W parlamencie angażuje się w prace: Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki regionalnej oraz Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa. Jest jednym z członków Klubu Parlamentarnego PiS i zastępcą przewodniczącego Podkomisji Stałej do spraw polityki regionalnej. Angażuje się w działania Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Lwowa (którego jest wiceprzewodniczącą), Parlamentarnego Zespołu do spraw zbadania przyczyn katastrofy TU-154 z 10 kwietnia 2010 roku oraz Parlamentarnego Zespołu Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Pozostali:

Beata Mazurek - Beata Szydło - Bernadeta Krynicka - Bogdan Borusewicz - Bogdan Klich

beata mateusiak-pielucha

Więcej o:

beata mateusiak-pielucha