Grzegorz Sroczyński

Dziennikarz i publicysta Gazeta.pl. Autor cyklu Wywiady Sroczyńskiego. Laureat m.in. nagrody im. Barbary Łopieńskiej, Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego i Grand Press. W latach 1999-2017 pracował w Gazecie Wyborczej. Jest także autorem audycji Świat się chwieje w Radiu TOK FM i podcastu Sabat symetrystów.

Grzegorz Sroczyński
 • Opozycji wreszcie coś wyszło na sto procent. Co Donald Tusk zrobi z tą mocą? [SROCZYŃSKI NA WYBORY]
 • Piekielny pomysł PiS-u: solówa z Tuskiem i tylko z nim [SROCZYŃSKI NA WYBORY]
 • 'Kaczyński ma farta jak Tusk. Gospodarka PiS-owi sprzyja, nie widać żadnej ściany'

  "Kaczyński ma farta jak Tusk. Gospodarka PiS-owi sprzyja, nie widać żadnej ściany"

  Polski Janusz teraz zrozumiał, że niemiecki Hans, który od niego od lat brał komponenty, dzisiaj jest na musiku, no bo nie ma już alternatywy, musi wziąć od polskiej firmy, a nie z Chin. Nasi to zrozumieli i to widać w cenach eksportu, podwyższyli ceny bardziej niż wskaźnik inflacji. Zarabiają aż miło. Wzrost napięć w relacjach polsko-niemieckich też wynika z tego, że Niemcy są zirytowani rosnącą asertywnością naszego biznesu - z ekonomistą dr Marcinem Kędzierskim z Polskiej Sieci Ekonomii rozmawia Grzegorz Sroczyński.

 • 800 plus to naprawdę taki game changer? Kaczyński ani nie 'pozamiatał', ani nie 'zaorał' [SROCZYŃSKI NA WYBORY]

  800 plus to naprawdę taki game changer? Kaczyński ani nie "pozamiatał", ani nie "zaorał" [SROCZYŃSKI NA WYBORY]

  O wyniku tegorocznych wyborów nie zdecyduje żadne 800 plus. Kaczyński, ogłaszając tę podwyżkę, sam stąpa po cienkim lodzie, bo również jakaś część elektoratu PiS-owskiego (obstawiam, że spora) uważa, że tego socjalu to już wystarczy. Kaczyński w niedzielę ani nie "posprzątał", ani nie "pozamiatał", ani nie "zaorał", a raczej pokazał bezradność i to, że brakuje mu pomysłów - pisze Grzegorz Sroczyński.

 • 'Rosyjska dusza', 'chromosomy', 'DNA'. Dlaczego polscy eksperci wciąż bajdurzą o Rosji?
 • Czas gigantycznych papug. Jeśli jesteś stolarzem, ChatGPT cię nie dotknie, jak menedżerem, to już tak
 • Sroczyński na wybory. Paranoja w męskiej szatni, czyli pięć rzeczy, które zatruwają polską politykę [OPINIA]
 • 'Oszołom, ale na gospodarce się zna'. Czy Platforma szykuje sojusz z Mentzenem?

  "Oszołom, ale na gospodarce się zna". Czy Platforma szykuje sojusz z Mentzenem?

  Najbardziej boję się zbliżenia środowisk Konfederacji ze środowiskami Koalicji Obywatelskiej. To sojusz absolutnie możliwy. Polskim demokratom wystarczy pomachać przed nosem chorągiewką z napisem "Kaczyński-bolszewik" i już są zadowoleni, wszystko ci wybaczają, już jesteś cool, a nie żaden faszysta, choćbyś wcześniej był trędowaty - z historykiem i ekonomistą Miłoszem Wiatrowskim-Bujaczem rozmawia Grzegorz Sroczyński.

 • Sroczyński na wybory. Będzie wspólna lista. Trzeba tylko utemperować kilerskie zapędy Tuska [OPINIA]
 • 'Byle dalej od Czarnka'. Klasa średnia masowo ucieka z publicznych szkół

  "Byle dalej od Czarnka". Klasa średnia masowo ucieka z publicznych szkół

  Sprawdź, gdzie politycy partii rządzącej posyłają swoje dzieci. Jeśli liberalni rodzice chcą szkoły, która trzyma wysoki poziom nauczania, to konserwatywni chcą dodatkowo szkoły, w której nic nie zagraża dominującej ideologii. I wszyscy spokojnie się przyglądają, jak słabnie edukacja publiczna, nauczyciele odchodzą z zawodu, klasy liczą po 35 osób na dwie zmiany - z wychowawcą w warszawskiej "Dwójce" Miszą Tomaszewskim rozmawia Grzegorz Sroczyński.

 • Czy Grzegorz Braun będzie ministrem, czyli pięć pytań do PiS-u

  Czy Grzegorz Braun będzie ministrem, czyli pięć pytań do PiS-u

  PiS lubi opowiadać o Trójmorzu i Międzymorzu, ale potem i tak ważniejsze od gry geopolitycznej jest wygrażanie sąsiadom, bo tego domaga się prawicowy Twitter. W efekcie wisimy na Wuju Samie, a on potraktuje PiS ta samo jak potraktował zbyt usłużnego Millera, gdy zainstalował tu tajne więzienia CIA - pisze Grzegorz Sroczyński.

 • Czy będziecie umieli zmienić choćby paskowych w TVP Info, czyli pięć pytań do opozycji
 • 'Kwaśniewski story'. Czemu Ukraina nie stowarzyszyła się z UE? 'Zadziałała pięść Putina'
 • 'Kwaśniewski story'. Sukcesy w cieniu Starych Kiejkut, Charkowa i ziemi kaliskiej
 • 'Kwaśniewski story'. Trzy lata na powrót do władzy

  "Kwaśniewski story". Trzy lata na powrót do władzy

  Styczeń 1990 roku, ostatni zjazd Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Rakowski mówi słynne: "Sztandar wyprowadzić". I PZPR zmienia się w SdRP z nowym przewodniczym Aleksandrem Kwaśniewskim, lat 36. Z truchła, z postkomunistycznego trupa, w którego nikt nie wierzył, zrobi partię, która wkrótce - w 1993 roku - wygra wybory, a sam dwa lata później zostanie najmłodszym polskim prezydentem.

 • 'Kwaśniewski Story' - wywiad rzeka. Pięć godzin z prezydentem

  "Kwaśniewski Story" - wywiad rzeka. Pięć godzin z prezydentem

  Osiągał w życiu wszystko, o czym tylko zamarzył. Zawsze na szczycie i zawsze pierwszy. Najlepszy uczeń w podstawówce, najlepszy w liceum, szef samorządu uczniowskiego, kapitan drużyny piłkarskiej. Kim jest, jaki był i co zamierza Aleksander Kwaśniewski? Podcast rzeka "Kwaśniewski Story" to pięć godzinnych rozmów z byłym prezydentem, które przeprowadził Grzegorz Sroczyński. Przed Wami odcinek pierwszy - "Na peronie".