Jacek Gądek

Dziennikarz Gazeta.pl, autor programów TV. Wcześniej w Onet.pl i WP.pl, współpracował z Tygodnikiem Powszechnym. Absolwent dziennikarstwa UJ oraz marketingu w sieci w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Tischnera.

Jacek Gądek
 • Ziobryści grożą wyjściem z rządu. Znamy 'czerwoną linię' Solidarnej Polski

  Ziobryści grożą wyjściem z rządu. Znamy "czerwoną linię" Solidarnej Polski

  Solidarna Polska może wyjść z rządu Zjednoczonej Prawicy, jeśli premier Mateusz Morawiecki w negocjacjach z Komisją Europejską przekroczy "czerwoną linię". A jest nią zgoda na rozszerzenie tzw. testu bezstronności sędziego tak, by sędziowie z urzędu mogli siebie nawzajem testować - ustaliła Gazeta.pl. Według polityków SP doprowadzi to do "totalnego chaosu" w sądach, a pieniądze na KPO mogą z Unii Eyropejskiej i tak nie popłynąć.

 • 'Ziobro może nie dotrwać w rządzie do Sylwestra'. Szykuje się bardzo gorący grudzień

  "Ziobro może nie dotrwać w rządzie do Sylwestra". Szykuje się bardzo gorący grudzień

  - Stawiam, że Zbigniew Ziobro może nie dotrwać w rządzie do Sylwestra - mówi jeden z członków rządu sprzyjający Mateuszowi Morawieckiemu. Powód? Spodziewany i zawarty za plecami Ziobry deal premiera z Komisją Europejską ws. KPO i stanowisko rządu wobec nowych unijnych podatków. - No to PiS będzie mieć opozycję po prawej stronie - odparowuje współpracownik ministra sprawiedliwości. Grudzień, wedle zgodnych przewidywań rozmówców z przeciwnych flanek Zjednoczonej prawicy, będzie bardzo gorący.

 • Morawiecki na nieoficjalnych spotkaniach mówi, że bez KPO budżet się rozleci. I wini Ziobrę
 • Poseł PiS Jerzy Bielecki zrzeka się mandatu. Potwierdzają się ustalenia Gazeta.pl
 • Jakub Kumoch odejdzie z kancelarii Andrzeja Dudy. Ma wyjechać na ambasadora

  Jakub Kumoch odejdzie z kancelarii Andrzeja Dudy. Ma wyjechać na ambasadora

  Prezydencki minister i szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch odejdzie z Kancelarii Prezydenta i wyjedzie na placówkę dyplomatyczną w roli ambasadora - ustaliła Gazeta.pl. Ma się to stać w najbliższych paru miesiącach. W KP wokół Kumocha trwa już od miesięcy ostry konflikt. Z kolei sama wpadka z rozmową prezydenta z fałszywym Emmanuelem Macronem jest w KP wskazywana jako polityczna odpowiedzialność ministra, choć - mówią inni - jego biuro zostało pominięte przy łączeniu feralnej rozmowy.

 • Polski 'Robin Hood' będzie następcą Franciszka? 'Wśród rodaków w Watykanie jest zawiść, bo nie zaszli tak wysoko, jak on'

  Polski "Robin Hood" będzie następcą Franciszka? "Wśród rodaków w Watykanie jest zawiść, bo nie zaszli tak wysoko, jak on"

  - Nie wszyscy lubią kard. Konrada Krajewskiego, zwłaszcza w Watykanie. Spotykałem się w też z oznakami niechęci wobec niego. Nikt publicznie tego nie powie. Nikt niczego kard. Krajewskiemu nie zarzuci. Ale są dwie postawy. Pierwsza wynika po prostu z zawiści. Zauważyłem to wśród niektórych Polaków pracujących w Watykanie. Druga to krytyka, że można by pieniądze na pomoc biednym wydawać lepiej - mówi Edward Augustyn, watykanista z "Tygodnika Powszechnego".

 • Adam Balcer: Rosjanie przychodzą do Chin na kolanach i będą urządzać Black Friday

  Adam Balcer: Rosjanie przychodzą do Chin na kolanach i będą urządzać Black Friday

  - Kreml już nie grozi użyciem atomu, bo Chiny i USA sobie tego nie życzą. Ta wojna jest też katalizatorem postępującego uzależnienia Rosji od Chin i ich bardzo asymetrycznej relacji. Chiny coraz bardziej traktują Rosję jak przedmiot. Rosjanie przychodzą coraz częściej do nich niemal na kolanach i będą urządzać coraz częściej dla Pekinu Black Friday, będą gotowi wyprzedawać się za bezcen - mówi Adam Balcer, dyrektor programowy Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka Jeziorańskiego.

 • Kulisy ataku pranksterów na Andrzeja Dudę. 'To są ruskie służby'

  Kulisy ataku pranksterów na Andrzeja Dudę. "To są ruskie służby"

  Do prezydenta Andrzeja Dudy w nocy po wybuchu w Przewodowie dzwonił ktoś, kto podawał się za prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Rozmowa trwała kilka minut. W Pałacu Prezydenckim orzekonują, że Duda miał się zorientować, że ktoś podszywa się pod głowę państwa francuskiego, choć z nagrania to jasno nie wynika. - Ten ktoś zachowywał się jak ruski - mówi osoba z Kancelarii Prezydenta RP. Powiadomiono już służby.

 • 'Trzeba było ustalić, czy mamy już wojnę z Rosją'. Co się działo w rządzie w pierwszych godzinach po eksplozji [KULISY]

  "Trzeba było ustalić, czy mamy już wojnę z Rosją". Co się działo w rządzie w pierwszych godzinach po eksplozji [KULISY]

  Rosjanie prowokowali do tego, aby strona polska w związku z incydentem we wsi Przewodów sięgnęła po art. 4 traktatu o NATO, czyli uruchomiła konsultacje w Sojuszu z racji zagrożenia - takie przekonanie jest w rządzie i Kancelarii Prezydenta. - Chcieli z nas zrobić pieniaczy, ale im się nie udało - mówi jeden z polityków wysokiego szczebla w obozie rządzącym.

 • Były ambasador przy NATO: reakcja polskich władz dobra, ale są pewne słabości w komunikacji
 • Gen. Skrzypczak wskazuje kilka kroków, które powinna teraz zrobić Polska

  Gen. Skrzypczak wskazuje kilka kroków, które powinna teraz zrobić Polska

  Najpierw badania miejsca eksplozji i szczątków rakiet, nawet przy udziale ambasadora Rosji, a potem reakcja NATO, jeśli okaże się, że były rosyjskie - gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych RP, wskazuje kilka rzeczy, które teraz - wedle AP po wybuchach zbłąkanych rakiet na teryorium Polski - powinny zrobić władze w Warszawie i centrala NATO.

 • Współpracownicy interweniowali u Kaczyńskiego ws. 'dawania w szyję' przez kobiety

  Współpracownicy interweniowali u Kaczyńskiego ws. "dawania w szyję" przez kobiety

  Gdy prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział o tym, że "dawanie w szyję" przez młode kobiety źle wpływa na dzietność, interweniowali u niego nawet współpracownicy - ustaliła Gazeta.pl. - Zaczęła się robić afera, więc trzeba było zasugerować prezesowi, aby szybko zszedł z linii strzału - opisuje jeden z polityków bliskich centrali Prawa i Sprawiedliwości.

 • Pracownicy Srebrnej skarżą się na przyjaciółki Kaczyńskiego i błagają go o pomoc

  Pracownicy Srebrnej skarżą się na przyjaciółki Kaczyńskiego i błagają go o pomoc

  Zdesperowani pracownicy spółki Srebrna - finansowego zaplecza obozu PiS - napisali do prezesa Jarosława Kaczyńskiego list. Skarżą się w nim na prezeskę spółki Małgorzatę Kujdę, ale też na zasiadającą w jej zarządzie Janinę Goss - ustaliła Gazeta.pl. Błagają o pomoc, bo - wedle anonimowych autorów - przyjaciółki prezesa PiS nimi pomiatają i zmniejszają zarobki.

 • Janina Goss miała trafić do Orlenu. Ale opiera się, bo woli zasilanie z PGE

  Janina Goss miała trafić do Orlenu. Ale opiera się, bo woli zasilanie z PGE

  Janina Goss, szara eminencja PiS i przyjaciółka prezesa Jarosława Kaczyńskiego, dostała propozycję wejścia do rady nadzorczej PKN Orlen - ustaliła Gazeta.pl. Jak na razie nie skorzystała z oferty, ale - wedle naszych indormacji - jej wejście do tej rady pozostaje możliwe. Rozmówcy w obozie rządzącym wskazują, że to sposób na osłabienie Daniela Obajtka, który stał za ustawą o betonowaniu władz spółek Skarbu Państwa.

 • Wanda Traczyk-Stawska: Nasze marzenie się nie spełniło. Musimy za to oglądać coroczne zadymy
 • Dlaczego PiS nie chce komisji śledczej ds. rosyjskich wpływów? Ujawniamy powody

  Dlaczego PiS nie chce komisji śledczej ds. rosyjskich wpływów? Ujawniamy powody

  Dlaczego PiS, a zwłaszcza premier Mateusz Morawiecki, nie chce komisji śledczej ds. afery podsłuchowej, ale mówi o weryfikacyjnej, tworzonej ustawą? - Premier obawiał się raportu końcowego komisji śledczej tuż przed wyborami, a weryfikacyjna nie musi takiego przedstawiać - mówi rozmówca z obozu władzy. Poza tym PiS, co przyznają sami politycy w tej partii, nie ma dobrych posłów do komisji śledczej, a do weryfikacyjnej można powołać członków spoza Sejmu.

 • PiS i Ziobro jednak pójdą razem do wyborów. I to mimo nadciągającej wojny w rządzie

  PiS i Ziobro jednak pójdą razem do wyborów. I to mimo nadciągającej wojny w rządzie

  Prawo i Sprawiedliwość potwierdziło z Solidarną Polską wolę wspólnego startu w wyborach parlamentarnych 2023 r. - ustaliła Gazeta.pl w źródłach bliskich centrali PiS. Wedle naszych informacji, rozmowy o wspólnym starcie już się zaczęły, choć ziobryści są źli z powodu polityki rządu wobec UE, a na Mateusza Morawieckiego wściekli za to. że chciał ich z rządu wyrzucić.

 • W PiS łapią się za głowę po słowach Kaczyńskiego o kobietach 'dających w szyję'. 'Tak to można z kumplami przy piwie'

  W PiS łapią się za głowę po słowach Kaczyńskiego o kobietach "dających w szyję". "Tak to można z kumplami przy piwie"

  - Prezes próbuje robić własną wersję stand upu. Opowiada anegdotki, bo bez nich wykład jest nudny - mówi jeden z polityków PiS po słowach Jarosława Kaczyńskiego o młodych kobietach "dających w szyję". Nawet w PiS łapią się za głowy, gdy słyszą te wywody lidera. - Tak to można z kumplami przy piwie, a nie na publicznym spotkaniu - mówi inny rozmówca z PiS.

 • Marek Kuchciński zwolnił jednego z najbardziej zaufanych ludzi premiera
 • Za plecami Ziobry PiS próbuje wyciągnąć pieniądze z KPO. Boi się jednak, że 'dostanie gonga'

  Za plecami Ziobry PiS próbuje wyciągnąć pieniądze z KPO. Boi się jednak, że "dostanie gonga"

  Rząd PiS wciąż negocjuje z Komisją Europejską, by za wszelką cenę odmrozić pieniądze na KPO i nie dopuścić do zamrożenia jeszcze większych z klasycznego, unijnego, budżetu. - Trwają przygotowania do odwrotu - mówi jeden z członków rządu o tych rozmowach. Publicznie już nawet prezes PiS Jarosław Kaczyński mówi o "elastyczności" wobec UE, choć niedawno twierdził, że "dość tego dobrego".