Jacek Gądek

Dziennikarz Gazeta.pl, autor programów TV. Wcześniej w Onet.pl i WP.pl, współpracował z Tygodnikiem Powszechnym. Absolwent dziennikarstwa UJ oraz marketingu w sieci w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Tischnera.

Jacek Gądek
 • Macierewicz robi czystkę w Podkomisji Smoleńskiej. Posypały się dymisje

  Macierewicz robi czystkę w Podkomisji Smoleńskiej. Posypały się dymisje

  Czystka w Podkomisji Smoleńskiej. Antoni Macierewicz dąży do dymisji tych jej członków, którzy chcieli postawić "weto" jego wersji raportu końcowego. Jak ustaliła Gazeta.pl, na wniosek Macierewicza z Podkomisji usunięto już lidera buntowników - Marka Dąbrowskiego, szefa zespołu nawigacyjno-lotniczego, i jego bliskiego współpracownika. A kolejne dymisje to kwestia czasu.

 • W PiS groźby wobec buntowników. Skończy się jednak na przebaczeniu. I to bez skruchy
 • PO i PiS solidarnie porzuciły frankowiczów. Teraz wszyscy możemy za to zapłacić

  PO i PiS solidarnie porzuciły frankowiczów. Teraz wszyscy możemy za to zapłacić

  Platforma Obywatelska niby chciała, ale ukleiła atrapę pomocy. Prezydent Andrzej Duda obiecywał wszystko, a jedynie tę atrapę połatał. Prezes Jarosław Kaczyński uderzał pięścią w stół i mówił, że problem rozwiąże, a potem sam pod ten stół wlazł. Państwo solidarnie porzuciło frankowiczów. Skazało ich na tułaczkę po sądach i walkę z bankowymi gigantami.

 • Prof. Kosakowski wyjaśnia, dlaczego odszedł z Rady Muzeum Auschwitz. "Sytuacja radykalnie się zmieniła"
 • Dyrektor Muzeum Auschwitz: Premierze, powołaj Radę Oświęcimską. Inaczej świat to zrobi, ze szkodą dla Polski

  Dyrektor Muzeum Auschwitz: Premierze, powołaj Radę Oświęcimską. Inaczej świat to zrobi, ze szkodą dla Polski

  - Zdarzało mi się nie raz za granicą słyszeć, że jeśli nadal nie będzie powołanego składu Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej na nową kadencję, to trzeba będzie ją stworzyć niezależnie od polskiego premiera. Gdyby taka nowa, zewnętrzna rada powstała, to ze szkodą dla Polski - mówi Piotr Cywiński, dyrektor Muzeum Auschwitz, w wywiadzie dla Gazeta.pl. Pytany o powołanie b. premier Beaty Szydło w skład innej rady (Rady Muzeum) odpowiada, że to "przywilej" ministra kultury. A osobach, które w proteście odeszły, wyraża się "wybitni specjaliści", z którymi nadal chce rozmawiać.

 • Kolejna dymisja w Radzie Muzeum Auschwitz po nominacji dla Beaty Szydło. Już czwarta
 • Ujawniamy kulisy rozmów Kaczyńskiego, Ziobry i Gowina. Atmosfera lepsza, ale o końcu kryzysu nie ma mowy
 • Kaczyński sądzi, że zdrada Gowina to kwestia czasu. Za kulisami zagryzającej się prawicy
 • Ziobro nie odpuszcza ws. Funduszu Odbudowy. Hartuje się i nie chce znów wyjść na "miękiszona"
 • "Takich rzeczy się nie wybacza", "tępy ten hak". PiS stawia krzyżyk na kolejnym pośle Gowina

  "Takich rzeczy się nie wybacza", "tępy ten hak". PiS stawia krzyżyk na kolejnym pośle Gowina

  Centrala PiS rozeźlona na posła Porozumienia Michała Wypija, jednego z bliskich współpracowników Jarosława Gowina. - Michał nie ma już czego szukać w naszym obozie. Takich rzeczy się nie wybacza - mówi polityk bliski Jarosławowi Kaczyńskiemu. Poszło o to, że ojciec Wypija napisał pozytywną recenzję książki, która rzuca na wiceprezesa PiS i szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego podejrzenie o współpracę z SB i służbami Rosji.

 • Transfery do Porozumienia. Agnieszka Ścigaj na konwencji, ale nie wstępuje do partii
 • PiS otworzyło dwa fronty, by pozbyć się Adama Bodnara. I jest bardzo blisko celu

  PiS otworzyło dwa fronty, by pozbyć się Adama Bodnara. I jest bardzo blisko celu

  Trybunał Konstytucyjny otworzył PiS-owi drzwi do siedziby Rzecznika Praw Obywatelskich. Za trzy miesiące Adam Bodnar będzie musiał opuścić urząd, a PiS - jeśli zwykłą uchwali ustawę - wprowadzi "tymczasowego" RPO, choć to wbrew konstytucji. Po cichu PiS liczy, że wcześniej uda się wygrać w Senacie, gdzie Bartłomiejowi Wróblewskiemu brakuje głosu, by zostać RPO.

 • Dwa transfery do partii Gowina. Znamy nazwiska. Potwierdzają się informacje Gazeta.pl
 • Ujawniamy aktualny skład Podkomisji Smoleńskiej. Jest i "Misiewicz w spódnicy"

  Ujawniamy aktualny skład Podkomisji Smoleńskiej. Jest i "Misiewicz w spódnicy"

  Kto jest w Podkomisji Smoleńskiej Antoniego Macierewicza? Gazeta.pl ujawnia listę członków. Do Podkomisji dołączyła doktorantka mgr Aleksandra Śliwoska, która już w wieku 26 lat doradzała Macierewiczowi w gabinecie politycznym, a po godzinach dorabia korepetycjami z języka włoskiego. - Taka "Misiewicz w spódnicy" - żartuje osoba zbliżona do Podkomisji.

 • Sojusz Ziobry i Gowina przeciw PiS. W Rzeszowie. Mają wspólnego kandydata

  Sojusz Ziobry i Gowina przeciw PiS. W Rzeszowie. Mają wspólnego kandydata

  Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin zawarli sojusz ws. wyborów na prezydenta Rzeszowa. Wicepremier ma poprzeć kandydata "ziobrystów" Marcina Warchoła, a zrezygnować z wcześniej przedstawianej kandydatury Waldemara Kotuli. - Nasze sondaże pokazują, że Warchoł ma szansę wygrać - mówi nam osoba zaangażowana w kampanię w Rzeszowie.

 • Kulisy Rady Gabinetowej. Andrzej Duda był "wkurzony" i rugał rząd za wpadkę ze szczepieniami
 • "Taśmy Macierewicza". Ujawniamy, jak Macierewicz złamał słowo dane rodzinom i je beształ

  "Taśmy Macierewicza". Ujawniamy, jak Macierewicz złamał słowo dane rodzinom i je beształ

  Rodziny smoleńskie bliskie PiS żądają audytu Podkomisji Smoleńskiej i dymisji Antoniego Macierewicza. Gazeta.pl publikuje "taśmy Macierewicza", które pokazują, jak wybuchł ten konflikt. To nagrania z 2018 r. Wtedy Macierewicz złożył rodzinom obietnice i żadnej nie dotrzymał. Beształ je, zarzucając, że sprzyjają Rosji. Mówił też wprost o "spisku" ws. katastrofy smoleńskiej i udziale polskiego generała, ale nazwiska nie podał.

 • "Jeśli Kaczyński się nie cofnie, to straci władzę". Kulisy wojny w Zjednoczonej Prawicy

  "Jeśli Kaczyński się nie cofnie, to straci władzę". Kulisy wojny w Zjednoczonej Prawicy

  Politycy koalicyjnych partii - Porozumienia i Solidarnej Polski - żartują, kto dziś jest największym wrogiem Jarosława Kaczyńskiego: Zbigniew Ziobro czy Jarosław Gowin? Ale wojna w Zjednoczonej Prawicy jest na serio. Gowin się zbroi i ma ogłosić transfer dwóch posłów. Skąd ta ofensywa? Z przekonania, że PiS szuka na niego haków i nie cofa "puczu" w Porozumieniu. - Jeśli Kaczyński się nie cofnie, to straci władzę. PiS jeszcze jest w stanie uniknąć tego scenariusza, ale muszą pójść na ustępstwa - mówi współpracownik Gowina.

 • Błąd i dwa razy "przepraszam". Teraz rząd PiS spodziewa się nowego "efektu Jandy"
 • Na stole leży 170 mln zł od Ukraińców. Ambasada już wskazała, kto ma je zarobić? "Wysoce niefortunne"

  Na stole leży 170 mln zł od Ukraińców. Ambasada już wskazała, kto ma je zarobić? "Wysoce niefortunne"

  Ambasada Polski w Kijowie ogłosiła przetarg wart nawet 170 mln zł na obsługę wniosków wizowych Ukraińców chcących przyjechać do Polski. Jednocześnie w liście polecającym dla aktualnego dostawcy - giganta wyrosłego na rynku w Indiach, który też startuje - ambasada podkreśla, że "oczekuje kontynuacji udanych relacji biznesowych". - Wysoce niefortunne - ocenia prof. Paweł Nowicki, radca prawny z Kancelarii Prof. Wierzbowski & Partnerzy.