Jacek Gądek

Dziennikarz Gazeta.pl, autor programów TV. Wcześniej w Onet.pl i WP.pl, współpracował z Tygodnikiem Powszechnym. Absolwent dziennikarstwa UJ oraz marketingu w sieci w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Tischnera.

Jacek Gądek
 • Danuta Holecka zniknie z 'Wiadomości' TVP. Na własną prośbę. Wiemy, kiedy i dlaczego
 • PiS może zaskoczyć ws. komisji śledczych. Obawiają się tej jednej

  PiS może zaskoczyć ws. komisji śledczych. Obawiają się tej jednej

  W klubie PiS jest spory ferment, bo część parlamentarzystów wolałaby nie głosować przeciwko powołaniu komisji śledczych. Jedni chcą iść "na twardo" przeciwko tym komisjom, a inni gotowi byliby się wstrzymać w głosowaniu, bo - mówią - skoro rząd PiS nie ma nic do ukrycia, a komisje i tak powstaną, to lepiej sięgnąć po delikatną finezję (jak niegdyś mówił poseł PiS Marek Suski).

 • Nieoficjalnie politycy PiS nie gryzą się w języki. 'Wyszła karykatura rządu'

  Nieoficjalnie politycy PiS nie gryzą się w języki. "Wyszła karykatura rządu"

  Nowy rząd PiS budzi wesołość w szeregach obozu rządzącego. Nikt publicznie jej oczywiście nie wyraża, bo prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził, że koncepcja tego gabinetu jest jego. A co nieoficjalnie mówią politycy tej formacji? - Wyszła karykatura rządu z ministrami po łapance. PiS się zaorało - przyznaje wprost doświadczony parlamentarzysta PiS.

 • Pełna lista ministrów w nowym rządzie PiS. Jest jedna sensacja

  Pełna lista ministrów w nowym rządzie PiS. Jest jedna sensacja

  Przedstawiamy pełny skład rządu, który premier Mateusz Morawiecki przedstawi prezydentowi Andrzejowi Dudzie. W istocie będzie to rząd na około dwa tygodnie. Największą sensacją jest obecność Mariusza Błaszczaka jako szefa MON, choć on sam zapowiadał, że go w tym rządzie nie będzie.

 • Kto w tymczasowym rządzie PiS? Znikną znane nazwiska. To ma być młody gabinet

  Kto w tymczasowym rządzie PiS? Znikną znane nazwiska. To ma być młody gabinet

  W obozie PiS ścierały się pomysły na nowy rząd Mateusza Morawieckiego. Premier optował za odmłodzonym i eksperckim gabinetem. Chciał odciąć balast choćby w osobie szefa MSZ prof. Zbigniewa Raua. W rządzie tym może znaleźć się szef MON Mariusz Błaszczak, a na pewno zniknie minister aktywów państwowych Jacek Sasin, Piotr Gliński i Przemysław Czarnek. Sporo ma być awansowanych wiceministrów i ludzi premiera.

 • Nowa rola Romana Giertycha. Będzie musiał na nią nieco poczekać

  Nowa rola Romana Giertycha. Będzie musiał na nią nieco poczekać

  Poseł Koalicji Obywatelskiej Roman Giertych nie wejdzie w skład żadnej z trzech zapowiedzianych już publicznie komisji śledczych. Śledczym może zostać, ale w którejś z kolejnych komisji, a te nie są jeszcze oficjalnie zaanonsowane przez alians dzisiejszej opozycji. Możliwe, że znajdzie się w komisji śledczej tropiącej korupcję w obozie Prawa i Sprawiedliwości.

 • Jacek Kurski wróci 'na pełnej petardzie'? Donald Tusk ma też osobiste powody, by go odwołać
 • Ostatnie miejsce w zarządzie NBP. Beata Kozłowska-Chyła zajmie atrakcyjne stanowisko
 • 'PiS' może zniknąć, by się odrodzić. Wiemy, co Kaczyński mówił za zamkniętymi drzwiami
 • Jarosław Gowin ma nową pracę. Blisko polityki

  Jarosław Gowin ma nową pracę. Blisko polityki

  Jarosław Gowin, były wicepremier w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, a także były minister w rządach Platformy Obywatelskiej, został zatrudniony w Biurze Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców - ustaliła Gazeta.pl. Jest doradcą Adama Abramowicza.

 • Wiemy, kto napisał tekst orędzia Szymonowi Hołowni

  Wiemy, kto napisał tekst orędzia Szymonowi Hołowni

  Marszałek Sejmu Szymon Hołownia (Polska 2050) wygłosił swoje pierwsze orędzie telewizyjne. Autorem tekstu tego wystąpienia jest współpracujący z marszałkiem od kilku już lat Jan Szyszko, członek zarządu think tanku Strategie 2050 - ustaliła Gazeta.pl.

 • PiS chce ośmieszać Szymona Hołownię. 'Jest debiutantem, więc może mieć problem'

  PiS chce ośmieszać Szymona Hołownię. "Jest debiutantem, więc może mieć problem"

  PiS nie ma wypracowanego modelu bycia w opozycji, choć się w niej w Sejmie już znalazło - on rodzi się w bólach. - Nie byliśmy przygotowani na pierwszy dzień Sejmu - mówi wprost jeden z ważnych polityków tego obozu. W Sejmie stery przejął marszałek Szymon Hołownia. PiS będzie chciało - jak przyznają nasi rozmówcy - wykazać, że nie radzi on sobie w nowej roli.

 • 'Kaczyński nigdy nie był w tak złej formie jak teraz'. Ale i tak lepszej niż reszta PiS

  "Kaczyński nigdy nie był w tak złej formie jak teraz". Ale i tak lepszej niż reszta PiS

  Dla Jarosława Kaczyńskiego polityka to całe życie. Chciał wygrać wybory po raz trzeci z rzędu i utrzymać władzę, a w 2025 r. przejść na polityczną emeryturę. Teraz prezes PiS mówi o roku 2024. - Kaczyński nigdy nie był w tak złej formie jak teraz - mówi polityk PiS (wyłączając czas po katastrofie smoleńskiej). Inni podkreślają, że i tak trzyma się lepiej niż reszta jego partii.

 • Andrzej Duda wraca do idei z 2020 r. Chwali osiem lat PiS i grozi PO wetami
 • Rozliczenia po porażce PiS. Na biurko Kaczyńskiego ma trafić raport o TVP
 • Aborcja dzieli opozycję. Czas biegnie, a przyszła koalicja rządząca chce zdążyć do święta
 • Możliwy pierwszy odprysk z obozu PiS. 'Tak na 50 proc.'

  Możliwy pierwszy odprysk z obozu PiS. "Tak na 50 proc."

  Kukiz'15 może nie dołączyć do klubu Prawa i Sprawiedliwości, choć to z list tej formacji cztery osoby uzyskały mandaty poselskie, a piąta jest z nią luźno związana. Kukizowcy oceniają, że szansa na pozostanie ich w klubie PiS to 50 procent i stawiają swoje warunki - ustaliła Gazeta.pl.

 • Decyzja Andrzeja Dudy nie zaskakuje. To ukłon wobec prawicowego elektoratu i PSL

  Decyzja Andrzeja Dudy nie zaskakuje. To ukłon wobec prawicowego elektoratu i PSL

  Aktualny premier Mateusz Morawiecki - to jego prezydent Andrzej Duda desygnuje na nowego premiera. Na misję straceńczą, bo szef rządu nie ma szans na zdobycie większości w nowym Sejmie. Z punktu widzenia Dudy decyzja jest zrozumiała, bo wyrywanie się prezydenta ze wskazaniem Donalda Tuska byłoby dla elektoratu prawicowego trudne do zrozumienia.

 • Pierwsze spotkanie klubu PiS, ale bez Kaczyńskiego. W partii wskazują na powód

  Pierwsze spotkanie klubu PiS, ale bez Kaczyńskiego. W partii wskazują na powód

  Na nieformalnym posiedzeniu klubu PiS na Nowogrodzkiej zorganizowanym dziś po godz. 16. zabrakło prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wedle podanej w partii informacji, rozchorował się. Prowadzenie klubu przejął zatem szef MON Mariusz Błaszczak i była premier Beata Szydło. Spotkanie było przede wszystkim mobilizacyjne.

 • Andrzej Duda chce wybrnąć z kłopotliwej sytuacji ws. premiera. Podjął decyzję

  Andrzej Duda chce wybrnąć z kłopotliwej sytuacji ws. premiera. Podjął decyzję

  Prezydent Andrzej Duda decyzję, jak ma wyglądać pierwszy krok w powoływaniu nowego rządu, podjął w weekend. Na poniedziałek zaplanowano nagranie orędzia. A wyemitowane będzie dziś wieczorem. Obóz prezydenta stara się trzymać tę decyzję w tajemnicy jak najdłużej. Rysuje się jednak parę możliwych scenariuszy.