Jacek Gądek

Dziennikarz Gazeta.pl, autor programów TV. Wcześniej w Onet.pl i WP.pl, współpracował z Tygodnikiem Powszechnym. Absolwent dziennikarstwa UJ oraz marketingu w sieci w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Tischnera.

Jacek Gądek
 • Kapitulacja za 36 mld euro. Bo bez tych pieniędzy PiS mogło stracić szansę na trzecią kadencję
 • Ziobro zagłosuje za, ale nie będzie się cieszył. PiS zaskoczyło go ws. ustawy o SN
 • Kto stoi za wystąpieniem Andrzeja Dudy w Kijowie? Było zupełnie inaczej niż wcześniej

  Kto stoi za wystąpieniem Andrzeja Dudy w Kijowie? Było zupełnie inaczej niż wcześniej

  Zazwyczaj jest tak, że współpracownicy Andrzeja Dudy piszą mu teksty wystąpień, a prezydent nanosi zmiany. W przypadku przemówienia w parlamencie Ukrainy prezydent przez kilka dni sam je pisał, a ministrowie przesyłali mu propozycje wątków - ustaliła Gazeta.pl. Duda mówił im, że to będzie historyczne wystąpienie. Największym ryzykiem była kwestia rzezi wołyńskiej.

 • Polska prawie spełni warunki UE, ale 'prawie' robi tu różnicę. Taką na 36 mld euro

  Polska prawie spełni warunki UE, ale "prawie" robi tu różnicę. Taką na 36 mld euro

  Uchwalenie ustawy o Sądzie Najwyższym automatycznie nie daje Polsce żadnych pieniędzy z Funduszu Odbudowy UE. Żadnych. Dopiero realizacja trzech warunków stawianych przez Brukselę sprawi, że 36 mld euro będą mogły popłynąć. Ustawa wypełnia je tylko częściowo, choć przy bardzo przychylnej interpretacji daje szansę na odblokowanie euro.

 • Łukasz Mejza wystartuje z PiS? Jarosław Kaczyński na piśmie obiecał mu wysokie miejsce

  Łukasz Mejza wystartuje z PiS? Jarosław Kaczyński na piśmie obiecał mu wysokie miejsce

  Poseł Łukasz Mejza ma umowę z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, że otrzyma miejsce na liście wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. I to "biorące", czyli wysokie. Obietnicę tę uzyskał i formalnie jest ona w mocy, gdy w zeszłym roku Mejza wchodził do Zjednoczonej Prawicy - dowiedziała się Gazeta.pl. Mejza nim wszedł do polityki oferował "leczenie nieuleczalnych" chorób i to metodami, które są uznawane za szkodliwe.

 • Nowa ordynacja PiS rozbiłaby się o weto Andrzeja Dudy

  Nowa ordynacja PiS rozbiłaby się o weto Andrzeja Dudy

  Gdyby na biurko prezydenta trafiła ordynacja w takiej formie, jakiej chciałoby PiS, to najpewniej rozbiłaby się o weto - wskazuje na to sceptycyzm otoczenia prezydenta i fakt, że Andrzej Duda już raz wyrzucił do kosza ordynację autorstwa PiS. Póki co jednak głowa państwa nie przywiązuje wagi do przymiarek Nowogrodzkiej do zmiany ordynacji wyborczej.

 • 'Test' od Dudy. Poprawki od Ziobry. Jest porozumienie ws. ustawy o SN

  "Test" od Dudy. Poprawki od Ziobry. Jest porozumienie ws. ustawy o SN

  Porozumienie Pałacu Prezydenckiego, Solidarnej Polski i PiS ws. ustawy o Sądzie Najwyższym jest de facto osiągnięte - ustaliła Gazeta.pl. Już tylko delate są dopinane. Istota dealu jest taka, że choć będzie "test bezstronności sędziego", bo chce go prezydent, to ograniczony tak, jak chce Zbigniew Ziobro.

 • PiS grozi 'odstrzałem', Ziobro pręży muskuły. A będzie nadal tak jak jest

  PiS grozi "odstrzałem", Ziobro pręży muskuły. A będzie nadal tak jak jest

  PiS groziło, że "odstrzeli" Solidarną Polskę i chce ordynacji, na której "ziobryści" stracą. Ziobro odwdzięczył się podebraniem bezpartyjnej posłanki z klubu PiS. Mimo ciosów i afrontów SP dopina z PiS poprawki do ustawy o Sądzie Najwyższym i myślą o wspólnym starcie w 2023 r. W obozie PiS dużo się dzieje po to, by nie zmieniło się nic.

 • Prof. Szeptycki: emocjonalnie już się staliśmy Ukraińcami [WYWIAD]
 • Macierewicz oskarża tych, którzy ignorują jego raport. A milczą prezydent, rząd i Sejm
 • PiS chce zmienić ordynację wyborczą. Nowa osłabiłaby opozycję

  PiS chce zmienić ordynację wyborczą. Nowa osłabiłaby opozycję

  PiS chce zmienić ordynację wyborczą w wyborach do Senatu tak, aby senatorów wybierano jak do 2007 r. - z trzema mandatamia w okregu, a nie (jak teraz) w okręgach jednomandatowych. Dzięki temu pakt senacki opozycji straciłby część mandatów - ustaliła Gazeta.pl. Zmiana ordynacji do Sejmu jest przez PiS z kolei sondowana, ale mniej prawdopodobna.

 • 'Glapa' i basta! W PiS dworują sobie z prezesa NBP, ale Kaczyński zdecydował, że wszyscy go chcą
 • Kaczyński bombarduje miłością, ale po cichu też szantażuje Ziobrę

  Kaczyński bombarduje miłością, ale po cichu też szantażuje Ziobrę

  Na posiedzeniu klubu PiS Jarosław Kaczyński bombardował miłością Solidarną Polskę, dając ją za wzór aktywności swoim posłom. Nie mówiąc tego wprost, PiS wywiera jednak presję, wręcz szantaż, wobec Zbigniewa Ziobry. Jak? Za tydzień PiS chce przeforsować ustawę o Sądzie Najwyższym i jeśli Ziobro jej nie poprze, to PiS może pozwolić opozycji wygrać głosowanie nad chwilę potem głosowanym wnioskiem opozycji o dymisję ministra sprawiedliwości.

 • Bez niego Ukraina byłaby w dużo gorszej sytuacji. Dmytro Kułeba jest dyplomatą nowej generacji

  Bez niego Ukraina byłaby w dużo gorszej sytuacji. Dmytro Kułeba jest dyplomatą nowej generacji

  Szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba jest przewodnikiem Wołodymyra Zełenskiego po dyplomacji. Jeździ po świecie, by szukać sojuszników, ale rozmawia też z wrogiem. - A prywatnie zna się na malarstwie - mówi Jurij Banachewycz, korespondent Ukrinform. Gazeta.pl i Ukrayina.pl organizują licytację wyjątkowych znaczków z hasłem "Russkij wojennyj korabl, idi nach**" oraz podpisem Dmytro Kułeby.

 • PiS forsuje Glapińskiego, ale za jego plecami toczy się gra. Bo większość ma minimalną

  PiS forsuje Glapińskiego, ale za jego plecami toczy się gra. Bo większość ma minimalną

  PiS i prezydent chcą przeforsować Adama Glapińskiego na drugą kadencję w fotelu prezesa NBP - już w czwartek. Ambicję być prezesem ma też prezes GPW Marek Dietl, którego promuje wicepremier Jacek Sasin. Mateusz Morawiecki - były bankier - nie znosi Glapińskiego i wolałby swojego człowieka, ale nikogo z obozu premiera nie poprze Zbigniew Ziobro. A więc "Glapa".

 • Sebastian Duda: z Franciszkiem wobec Europy jest jak z Janem Pawłem II wobec latynosów [WYWIAD]
 • Z Glapińskim po raz trzeci mogą być 'ogromne problemy'. 'Wszyscy robią dobrą minę do złej gry'
 • 'Pojawiło się światełko w tunelu i nie jest to pociąg'. W PiS maksymalna mobilizacja ws. SN

  "Pojawiło się światełko w tunelu i nie jest to pociąg". W PiS maksymalna mobilizacja ws. SN

  Stanowiska prezydenta Andrzeja Dudy i ministra Zbigniewa Ziobry ws. ustawy o Sądzie Najwyższym się zbliżyły, a najbardziej sporny paragraf o "teście bezstronności sędziego" może być inaczej sformułowany - ustaliła Gazeta.pl. W środę - już w czasie posiedzenia Sejmu - wyjazdowe spotkanie klubu PiS. Zjednoczona Prawica będzie się mobilizować, by przeforsować i ustawę, i kandydaturę Adama Glapińskiego na prezesa NBP.

 • Polska dyplomacja chciałaby ocucić Franciszka. 'Papieża jednak nie interesuje Europa'

  Polska dyplomacja chciałaby ocucić Franciszka. "Papieża jednak nie interesuje Europa"

  W najbliższym czasie planowane są spotkania między polskimi władzami a watykańskimi dostojnikami - ustaliła Gazeta.pl. A Ambasada RP przy Stolicy Apostolskiej otrzymała wytyczne, że ma docierać do watykańskich VIP-ów z przekazem o wojnie w Ukrainie. W obozie rządzącym nie ma jednak wiary w przemianę Franciszka, który krytykuje NATO i chce jechać do Moskwy.

 • O. Paweł Gużyński: kroki Franciszka przypominają politykę appeasementu wobec Hitlera [WYWIAD]