-
Trump w sondażach coraz gorzej. Do zwycięstwa potrzebuje więcej niż cudu
Joe Biden ciągle zwiększa przewagę w sondażach nad Donaldem Trumpem. Obecnie oddanie na niego głosu deklaruje 51,1 proc. badanych. Na obecnego prezydenta chce głosować 42,2 proc. Kluczowe znaczenie ma jednak rozkład głosów w Kolegium Elektorskim. Tutaj, według sondaży, Biden ma już dość poparcia do zwycięstwa.
-
W Polsce tysiące nowych przypadków, w Chinach kilkanaście. Pekin może trochę kłamać, ale z wirusem wygrywa
Gdy w Polsce notujemy rekordowe liczby zakażeń i gwałtownie rozwija się druga fala zachorowań spowodowanych nowym koronawirusem, w Chinach panuje spokój. Choć to tam się zaczęła pandemia, to już od miesięcy oficjalnie raportowane jest po zaledwie kilka, kilkanaście nowych przypadków dziennie. - Żeby osiągnąć taki efekt, Chińczycy podejmowali działania na niewyobrażalnym dla nas poziomie - mówi Gazeta.pl Marcin Przychodniak, analityk PISM.
-
Nagrania z Księżyca poprawione przez sztuczną inteligencję, która sama stworzyła dodatkowe klatki [TAKA CIEKAWOSTKA]
Wiele zdjęć wykonanych przez amerykańskich astronautów stąpających po Księżycu było doskonałej jakości. Znacznie gorzej było z nagraniami wideo. Przy ówczesnej technologii trudno było osiągnąć spektakularne efekty. Dzisiejsze rozwiązania pozwalają jednak ówczesne braki istotnie skompensować. Przy użyciu specjalnej sztucznej inteligencji, stare nagrania spektakularnie zyskują na jakości i prawie pozwalają się poczuć, jakby się było tam na miejscu.
-
Jak wirus zdobył Biały Dom. Pacjent zero nieznany, ale jedno wydarzenie przykuwa uwagę
Wszystko wskazuje na to, że do gwałtownego rozprzestrzenienia się koronawirusa w Białym Domu doszło za sprawą jednego dużego wydarzenia. Takiego, na którym wśród licznych gości mało kto nosił maseczki i ignorowano zasadę dystansu społecznego. Już od dawna było wiadomo, że w najbliższym otoczeniu prezydenta te podstawowe metody ograniczania rozprzestrzeniania się wirusa były wręcz wyśmiewane.
-
Części rakiet z toksycznym paliwem spadają na wioski. Efekt uboczny chińskiego podboju kosmosu [TAKA CIEKAWOSTKA]
Chiny to jedyne miejsce na świecie, gdzie regularnie nagrywane są bezgłośnie spadające z nieba wielkie części rakiet. Ważą po kilkanaście ton, mają w sobie sporo silnie toksycznych chemikaliów i uderzają w ziemię w pobliżu wiosek. Czasem spadają wprost na nie. To efekt połączenia położenia geograficznego Chin i charakterystycznego podejścia chińskich władz do swoich obywateli.
-
"Burdel", a nie debata. W USA fala krytyki po starciu Biden-Trump
- No nie tego się spodziewałam. To było zawstydzające - stwierdziła tuż po zakończeniu debaty Joy Reid, jedna z prowadzących telewizji MSNBC. I to jeden z delikatniejszych komentarzy po pierwszej debacie Joe Bidena i Donalda Trumpa. Panuje przekonanie, że był to "burdel" z nikłą domieszką treści merytorycznych. - Obaj kandydaci powinni to poważnie przemyśleć - stwierdza jeden z komentatorów.
-
Trump wydaje się nie mieć szans, ale nic nie jest pewne. Sondaże przed wyborami w USA
Według obecnych sondaży i symulacji, nie ma takiego scenariusza, w którym Donald Trump mógłby wygrać z Joe Bidenem nadchodzące wybory prezydenckie. Nic nie jest jednak przesądzone. Cztery lata temu wydawało się podobnie i to Hillary Clinton miała wygrać. Jednak teraz Trump ma słabszą pozycję i o kolejne zaskakujące zwycięstwo będzie znacznie trudniej.
-
Wojna bez końca, która robi się coraz groźniejsza. W pogotowiu nawet iskandery
Armenia i Azerbejdżan wdały się w najpoważniejsze od wielu lat walki o sporny region Górskiego Karabachu. Obie strony intensywnie się do tego szykowały, wydając znaczne środki na zbrojenia. Po stronie azerskiej intensywnie angażuje się Turcja, której drony po raz kolejny świetnie służą propagandzie. Po drugiej stronie jest Rosja.
-
Zły klucz i upuszczona nasadka. Tak zaczęła się jedna z największych katastrof sił jądrowych USA [TAKA CIEKAWOSTKA]
Eksplozja była tak silna, że rozbiła ważącą ponad 700 ton betonową pokrywę silosu i posłała głowicę jądrową w powietrze. Głowicę, która była z serii najpotężniejszych w historii. Wybuch wywołał taką panikę, że jeden z reporterów obecnych na miejscu zatrzymał się dopiero po przejechaniu prawie stu kilometrów.
-
Rosjanie mieli zestrzelić swój myśliwiec. Bo zapomniano wyładować amunicję
Myśliwiec Su-30, który we wtorek spadł do lasów w okolicach Tweru, miał się nie tyle rozbić, ale zostać zestrzelony. Według nieoficjalnych informacji, z jednej z maszyn wysłanych na treningowe pojedynki powietrzne zapomniano wyładować amunicji. Jej pilot wciskając spust, zaliczył zwycięstwo nie tylko wirtualne.
-
W tajemnicy zbudowali i przetestowali samolot nowej generacji. "Pobiliśmy wiele rekordów" [TAKA CIEKAWOSTKA]
Amerykanie twierdzą, że dokonali czegoś rewolucyjnego. W krótkim czasie mieli zbudować i przetestować demonstrator myśliwca szóstej generacji. W trakcie lotów testowych miało zostać "złamanych wiele rekordów". Nie wiadomo jednak nic więcej. Cały program aż do teraz był utrzymywany w ścisłej tajemnicy.
-
Twierdzili, że wyzwalają lud z "polskiego jarzma". Dzisiaj nawet Putin korzysta z tej propagandy
Ratować Białorusinów i Ukraińców, wyzwalać lud spod z jarzma polskich generałów i obszarników, chronić przed chaosem wobec upadku II Rzeczpospolitej. Przekraczając 17 września 1939 roku granicę Polski, Sowieci mieli już przygotowaną narrację. Ówczesna propaganda żyje do dzisiaj. Powiela ją sam Władimir Putin.
-
Demon kompleksu wojskowo-przemysłowego wraca. Trump zarzuca generałom parcie do wojny [TAKA CIEKAWOSTKA]
Amerykańska generalicja pragnie wojny, żeby mogły na niej zarobić koncerny zbrojeniowe - stwierdził otwarcie Donald Trump. Brzmi to niepokojąco podobne do słynnego ostrzeżenia prezydenta Dwighta Eisenhowera.
-
Wybuch, który miał zatrzeć ślady wielkiego spisku. Ta teoria o zamachach na WTC wciąż ma się dobrze
W ogniu i pod gruzami zniszczono tony dokumentów wojska i CIA, tuszując fakt, że zamachy z 11 września 2001 roku tak naprawdę były spiskiem rządu USA, mającym na celu wciągnąć kraj w wojnę z terroryzmem - zwolennicy takiej teorii spiskowej nie składają broni, pomimo upływu 19 lat od tragicznych wydarzeń w Nowym Jorku. Dla nich kluczowy jest budynek WTC 7 i jego historia. Niedawno opublikowali na jego temat swoją analizę.
-
Rosyjskie czołgi straciły na znaczeniu. Teraz wywiady walczą na noże o szczepionkę na koronawirusa
Amerykańskie służby muszą intensywnie odpierać ataki obcych wywiadów, które starają się uzyskać informacje na temat opracowywanych w USA szczepionek na koronawirusa - twierdzi "New York Times". Według dziennika pandemia drastycznie zmieniła priorytety służb mocarstw i na całym świecie trwa walka o sekrety związane ze szczepionkami.
-
To nie wybuch jest najciekawszy. Radziecki film o monstrualnej bombie zawiera wiele tajemnic [TAKA CIEKAWOSTKA]
Eksplozja Car Bomby była gigantyczna. Największa w historii ludzkości. Nagrania ją pokazujące były już jednak znane wcześniej. W niedawno odtajnionym filmie dotyczącym próby Car Bomby unikalne jest wszystko inne, czyli proces przygotowania ładunku. Czegoś takiego Rosjanie jeszcze nie pokazywali.
-
Na dopalaczu tuż przed bombowcem strategicznym. Ryzyko groźnego incydentu rośnie
W ostatnich dwóch tygodniach Rosja i USA sięgnęły po zimnowojenny styl. Amerykanie przeprowadzili coś, co jak żywo przypominało symulowane uderzenie jądrowe na Rosję. Rosjanie odpłacili się agresywnymi i niebezpiecznymi manewrami swoich myśliwców. Wszystko w czasie, kiedy oba mocarstwa prowadzą niezwykle ważne negocjacje rozbrojeniowe.
-
Wojna miała wybuchnąć tydzień wcześniej. W jednym miejscu Niemcy nie zdążyli się zatrzymać
Pierwszy września, Westerplatte, to w powszechnej świadomości Polaków miejsce i czas wybuchu II wojny światowej. Jest jednak kilka "ale...". I nie chodzi tylko o to, że pierwsze niemieckie bomby spadły na Wieluń nieco wcześniej. Już tydzień wcześniej Niemcy zaatakowali Polskę, bo nie udało im się zatrzymać jednej z grup dywersyjnych, realizujących pierwotny plan ataku.
-
Dzisiaj symbol i legenda. Jednak po co w ogóle było Westerplatte?
Mieli wytrzymać 12 godzin, ale wytrzymali prawie siedem dni, pomimo znaczącej przewagi napastnika, któremu zadali poważne straty. Westerplatte szybko stało się jednym z najważniejszych polskich symboli II wojny światowej. Dla obrony kraju znaczenie miało jednak żadne. Było to specyficzne miejsce, które na dodatek w latach poprzedzających wojnę stopniowo traciło na znaczeniu.
-
Przeżyła wybuch bomby i upadek z 10 km. Nazywano to cudem, ale ona zawsze twierdziła, że to był pech
Wybuch bomby uciął dziób samolotu z kokpitem i pilotami. Cała reszta spadła bezwładnie z dziesięciu kilometrów na zaśnieżone góry. 27 osób zginęło, ale ona przeżyła. To jedyny taki przypadek w historii, okrzyknięty "cudem". Stewardessa Vesna Vulović nie lubiła jednak tego określenia. Zawsze twierdziła, że nie miała szczęścia, ale ogromnego pecha.