Pojawił się satelitarny kanał... TVP Erotyka

Ustawiając antenę na satelitę Hot Bird albo Atlantic Bird, można oglądać kanał TVP Erotyka. Nadaje on ogłoszenia erotyczne z Polski, ale z telewizją publiczną nie ma nic wspólnego

Tego niecodziennego odkrycia dokonał specjalistyczny magazyn "SAT Kurier" z Krakowa. Jak ustalił Janusz Sulisz, redaktor naczelny tego pisma, TVP Erotyka jest kanałem niekodowanym, a transpondery satelitarne, przekazujące jego program dzierżawi izraelska firma R.R. Satellite Communications. Co ciekawe, giełda ogłoszeń erotycznych, znana dawniej jako Tęsknota TV, obecnie nie jest oznakowana na ekranie w żaden sposób. Natomiast odbiornik satelitarny po jej wyszukaniu wyświetla jej nazwę jako TVP Erotyka.

R.R. Satellite Communications świadczy usługi techniczne na rzecz nadawców telewizyjnych, w tym transmisję satelitarną. - Tylko transmitujemy sygnał tego kanału. Nie uczestniczymy w jego produkcji - zapewniła nas asystentka Liora Rivala, odpowiedzialnego w tej firmie za marketing międzynarodowy.

- Nie miałem pojęcia, że coś takiego istnieje. Z pewnością nie jest to nasz kanał i zamierzamy mu dokładnie się przyjrzeć - powiedział nam Jarosław Szczepański, rzecznik TVP.

Po naszym telefonie telewizja publiczna zdołała ustalić, że nadawcą programu jest niemiecka firma Stellar z Kolonii. Z jej szefem Steffenem Christem nie udało nam się skontaktować.

TVP Erotyka z powodu nazwy może być kojarzony z telewizją publiczną. TVP nadaje już program TVP Kultura. a w przyszłym roku zamierza uruchomić co najmniej dwa inne kanały tematyczne - TVP Dokument i TVP Rozrywka. Ponadto na Woronicza trwają także prace nad kanałem informacyjnym oraz sportowym.

- Jesteśmy oburzeni, telewizja będzie dochodzić swoich praw dotyczących ochrony znaku towarowego - mówi Daniel Jabłoński z biura prasowego TVP.