Krasnystaw. Wjechała w rowerzystkę z 3-letnim dzieckiem, miała 3,5 promila. Biegli wydali opinię

Prokuratura Rejonowa w Krasnymstawie poinformowała o opinii biegłych psychiatrów na temat kobiety oskarżonej o zabójstwo rowerzystki. Pijana 59-latka potrąciła poruszającą się na rowerze 45-latkę wraz z siedzącym w foteliku 3-latkiem. Potrącona kobieta zmarła w szpitalu. Za ten czyn Annie K. grozi dożywocie.

W poniedziałek (30 stycznia) Prokuratura Rejonowa w Krasnymstawie (woj. lubelskie) podała do publicznej wiadomości opinię biegłych psychiatrów po badaniu 59-latki, która w maju zeszłego roku wjechała w rowerzystkę i jej 3-letnie dziecko. W wyniku poniesionych obrażeń kobieta zmarła kilka dni później w szpitalu. Sprawczyni wypadku Anna K. usłyszała zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Grozi jej dożywotnie pozbawienie wolności.

Zobacz wideo Krasnystaw. Ciągnik jeździł bez kierowcy

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Krasnystaw. Biegli wydali opinię w sprawie 59-latki, która wjechała w rowerzystkę

Biegli psychiatrzy poddali badaniom sprawczynię wypadku, do którego doszło w maju 2022 roku w Krasnymstawie. - Z przedmiotowej opinii wynika, że podejrzana ma rozpoznany zespół uzależnienia od alkoholu oraz epizod depresyjny. Biegli stwierdzili, że w kwestii zarzucanych czynów podejrzana była w stanie rozpoznać ich znaczenie oraz pokierować swoim postępowaniem. Nie jest ona osobą niepoczytalną - powiedział 30 stycznia 2023 roku w rozmowie z portalem tvn24.pl Daniel Czyżewski z Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie. 

Z opinii biegłych wynika, że kobieta nie jest osobą niepoczytalną, w związku z czym może odpowiadać przed sądem za zarzucane jej czyny. Opinia wydana przez psychiatrów była ostatnim z dokumentów niezbędnych prokuraturze do sporządzenia aktu oskarżenia. Ten ma trafić do sądu już w lutym 2023 roku. 

Krasnystaw. 59-latka uszkodziła dwa auta, a uciekając, potrąciła rowerzystkę z dzieckiem

O wypadku, do którego doszło 28 maja 2022 roku na ulicy Kościuszki w Krasnymstawie, pisaliśmy w portalu gazeta.pl. Policja ustaliła, że 59-latka wjechała w zaparkowany na ul.Sońki samochód, a kiedy odjeżdżała z miejsca zdarzenia, spowodowała kolejną kolizję. Kobieta ponownie podjęła próbę ucieczki i wówczas potrąciła rowerzystkę wiozącą w foteliku 3-letnie dziecko. W wyniku poniesionych obrażeń 45-letnia rowerzystka zmarła w szpitalu.

Anna K. kierując pojazdem, miała 3,5 promila alkoholu we krwi. Początkowo kobieta usłyszała zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, jednak 26 października 2022 roku prokuratorzy zdecydowali o zmianie kwalifikacji czynów. Wpływ na decyzję miały dwie opinie biegłych. Pierwsza dotyczyła badania krwi i ilości alkoholu w organizmie. Druga z kolei została wydana przez eksperta z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Biegły stwierdził, że Anna K. nie podejmowała żadnych starań, aby uniknąć zdarzenia, mimo że miała ku temu możliwości. Nie wyminęła rowerzystki ani nie zahamowała. Prokuratura zmieniła zarzuty na zabójstwo z zamiarem ewentualnym 45-letniej rowerzystki oraz usiłowanie zabójstwa z zamiarem ewentualnym jej trzyletniego syna, który również doznał obrażeń, ale nie zagrażały one jego życiu.

Krasnystaw. Anna K. przyznała się spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu, do zmienionych zarzutów już nie

"Pierwotnie podejrzana przyznała się do spowodowania wypadku i jazdy w stanie nietrzeźwości. Po zmianie zarzutów jedynie podtrzymuje, że kierowała pod wpływem alkoholu. Pozostałym zarzucanym czynom zaprzecza, ale skorzystała z prawa odmowy składania wyjaśnień" - poinformował prokurator Daniel Czyżewski z Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie cytowany przez portal slowopodlasia.pl.

59-latka odpowie także za jazdę pod wpływem alkoholu oraz znieważenie funkcjonariuszy policji i naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Prokuratura ustaliła, że kobieta obrażała przybyłych na miejsce wypadku funkcjonariuszy, a jednego z policjantów miała także szarpać i popychać. 

Więcej o: