Czy chcesz odkryć Kosmos?

Zastanawiałeś się kiedyś czy można odkrywać Kosmos bez wychodzenia z domu? Oglądać odległe gwiazdy i planety siedząc w fotelu? National Geographic stwarza taką możliwość dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Ale musisz się spieszyć! Ostatni lot w Kosmos już 16 maja!

Astronauta w fotelu?

Niektórzy marzą o tym, żeby zostać strażakiem, jeszcze inni naśladują pogromców smoków, chcą być jak Indiana Jones, Harry Potter albo ulubiony bohater kreskówki. Jeszcze inni - głównie za sprawą amerykańskiej kinematografii - chcą podróżować w Kosmos, przejść skomplikowane szkolenie, ubrać biały kombinezon i odlecieć.

Znaleźć się w miejscu, gdzie nie obowiązują prawa fizyki (nie ma nawet grawitacji!), a przez okno promu kosmicznego można oglądać Ziemię, która z tej perspektywy wydaje się mała.

Kusząca perspektywa, prawda?

Zanim jednak zabierzecie specjalistyczny sprzęt w podróż kosmiczną, National Geographic Channel proponuje Wam bliższe zapoznanie się z Kosmosem - tym, który jest całkiem "blisko", czyli z Układem Słonecznym.

W ramach pracy grupowej (4-6 osób - tyle zwykle liczy załoga statku kosmicznego!) możecie stworzyć oryginalny model Układu Słonecznego, by najpierw "na sucho" poznać tereny przyszłej eskapady kosmicznej.

Efekty pracy powinny być przedstawione w postaci pliku wideo - rozgrzewka jest konieczna! Kosmiczne wyprawy przecież też są dokumentowane, by wszyscy na ziemi mogli je podziwiać!

Najlepsze prace lecą w kosmos!

Wygrywa ta praca, która zdobędzie najwięcej głosów spośród prac opublikowanych na stronie konkursu. Zwycięzcy polecą w Kosmos. Najpierw przy pomocy nowoczesnego teleskopu, który jest główną nagrodą w konkursie.

Więcej o: