Magdalena Ogórek w kolejnym programie TVP Info. Mimo problemów z Radą Etyki Mediów i TVP

Była kandydatka na prezydenta i współprowadzi program "W tyle wizji" nie ma ostatnio dobrej passy - za wpisy na Twitterze spadła na nią krytyka Rady Etyki Mediów i TVP. Mimo to Magdalena Ogórek pojawi się w kolejnym programie stacji.

"Specjalnie dla naszych Widzów będziemy sprawdzać 'O co chodzi'! Nowy program na antenie TVP Info" - ogłosiła na Twitterze Magdalena Ogórek.

Gospodarzami programu poza Ogórek będą szef publicystyki w TVP Info Tadeusz Płużański, dziennikarz i były prezes zarządu TVP Bronisław Wildstein, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński oraz Jacek Łęski, prowadzący programy "Biznes Info" i "Studio Polska" w TVP Info.

"O co chodzi" będzie się pojawiało na antenie stacji od poniedziałku do piątku o godz. 18:25.

Tymczasem pod koniec lipca Ogórek w dyskusji na Twitterze zaatakowała Marka Borowskiego za jego pochodzenie - była kandydatka na prezydenta przypomniała m.in., że ojciec senatora nazywał się Berman. Wpisy byłej kandydatki na prezydenta zainteresowały wówczas Radę Etyki Mediów, która oceniła, że prowadząca naruszyła zasady etyki.

"Magdalena Ogórek złamała zasadę szacunku i tolerancji, czyli poszanowania ludzkiej godności, praw dóbr osobistych, a szczególnie prywatności i dobrego imienia" - stwierdzili w oświadczeniu członkowie Rady. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Słowami pracownicy zainteresowało się także TVP; szef stacji Jacek Kurski zwrócił się do Ogórek z prośbą o pisemne wyjaśnienie sytuacji. Z pytaniem o to, czy władze telewizji otrzymały oczekiwane pismo - a także o to, czy podejmą dalsze kroki w tej sprawie - zwróciliśmy się do biura prasowego TVP.

Magdalena Ogórek: aktorka, publicystka i polityk

Magdalena Ogórek odbyła kilkutygodniowe staże w kancelariach premiera i prezydenta, pracowała w MSWiA oraz w klubie parlamentarnym SLD. W 2010 roku należała do sztabu wyborczego Grzegorza Napieralskiego. Rok później kandydowała z list SLD do Sejmu, ale bez powodzenia. 

W 2015 roku była kandydatką SLD na prezydenta - w wyborach uzyskała nieco ponad 2 procent głosów. Po tej porażce drogi jej i SLD rozeszły się. Po wygranych przez PiS wyborach Ogórek zaczęła przejawiać prawicowe fascynacje. W 2016 roku została publicystką tygodnika "Do Rzeczy”. W TVP Info współprowadzi program "W tyle wizji". 

Magdalena Ogórek ma na swoim koncie także epizodyczne role, m.in. w "Los Chłopacos ", "Lokatorach" i "Na dobre i na złe".

Oto skutki afery z reparacjami. Będziemy jeździć z paszportem na Open'era? [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: