Maciej Orłoś obejrzał nowe "Wiadomości". "Nie przyszło mi do głowy, że zobaczę to w wolnej Polsce"

- Długo pracowałem w TVP za czasów różnych ekip i różnie bywało, ale nie przyszło mi do głowy, że kiedykolwiek w wolnej Polsce w telewizji publicznej zobaczę tak ordynarną propagandę - pisze dziennikarz. Później jest jeszcze ostrzej.

Zmiana na stanowisku szefa "Wiadomości" TVP 1 wywołała spore zaskoczenie. Rewolucję w TVP skomentował Maciej Orłoś, słynny gospodarz "Teleexpressu". W ubiegłym roku dziennikarz - po 25 latach - zdecydował się pożegnać z TVP. 

"Prawdziwy thriller"

Choć Maciej Orłoś na co dzień oszczędny w słowach, tym razem nie wytrzymał. "Obejrzałem właśnie fragment programu - o Trybunale Konstytucyjnym i Sądzie Najwyższym. To był prawdziwy thriller - podróż do przeszłości" - pisze.

Ten materiał był w 100% w stylu Dziennika Telewizyjnego: nagonka na konkretną osobę, poniżanie jej, oskarżanie etc z użyciem wypowiedzi kilku osób, ale tylko z jednej strony. Druga strona - ta oskarżana - nie dostała szansy w tym materiale...

- skomentował, jednocześnie wspominając swoją pracę w telewizji publicznej: 

Długo pracowałem w TVP, za czasów różnych ekip i różnie bywało, ale nie przyszło mi do głowy, ze kiedykolwiek w wolnej Polsce w telewizji publicznej zobaczę tak beznadziejną, ordynarną propagandę.

Tak prywatyzował Tusk, "niemieckość" PO

Co dokładnie powiedziano w "Wiadomościach"? Najwięcej czasu poświęcono Donaldowi Tuskowi oraz wspomnianemu przez Orłosia byłemu wiceprezesowi Trybunału Konstytucyjnego. 

Przeczytaj także: Pierwsze wydanie "Wiadomości" po głośnych zmianach w kierownictwie. Przeszli samych siebie

"Wiadomości" pochwaliły się również, że podczas tegorocznego Święta Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim po raz pierwszy zastosowano elektroniczny system licytacji. Nie wspomniano jednak o katastrofalnej licytacji koni, której łączna wartość sprzedanych koni wyniosła zaledwie 410 tys. euro. Dla porównania, przed "dobrą zmianą" w 2015 roku aukcja Pride of Poland zakończyła się wynikiem blisko 4 mln euro. Rok wcześniej w Janowie wylicytowano konie za 2,1 mln euro.

Więcej o:
Komentarze (331)
"Wiadomości" TVP. Maciej Orłoś komentuje: "Ordynarna propaganda. Nagonka na konkretną osobę"
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 81 razy 67

  Tempo, w jakim degeneruje się i obnaża PiS jest zdumiewające: Powielają toczka w toczkę wszystkie DAWNO JUŻ ZNANE I ZBADANE(!) mechanizmy, które doprowadziły hitleryzm i bolszewizm do tego, jakimi je znamy i odbieramy obecnie. Niestety wielu rodaków nie ma pojęcia, że oba systemy na początku ich istnienia odbierane były przez wielu jako szczytne i właściwe.

  Wielu Polaków myśli, że takie zamordyzmy mogły w Polsce zaistnieć tylko w drodze "importu" czyli przymusu z zewnątrz. Teraz mamy lekcję poglądową live, że i na polskiej ziemi może coś takiego zaistnieć.

 • ziggybum

  Oceniono 72 razy 62

  Panu Orłosiowi polecam jeszcze aby obejrzał ponownie Dziennik Telewizyjny z lat 80. Nadaje to czasem TVPiS Historia (sic!). Ja podanej tak wprost, tak bezczelnej i kłamliwej propagandy jak w Wiadomościach TVPiS nigdy w PRLowskim Dzienniku nie widziałem.

 • fakiba

  Oceniono 66 razy 56

  Nalazło się tłuków po szkoleniu u Rydzyka do TVPis to niczego porządnego po nich spodziewać się nie można , kłamstwa , manipulacje i oszustwa to u nich norma

 • fakiba

  Oceniono 56 razy 40

  Po pisiorach a szczególnie po Kurskim wszystkiego najgorszego można się tylko spodziewać

 • korcia2000

  Oceniono 41 razy 37

  Ordynarna i prymitywna propaganda trafia do ludzi mało inteligentnych i niewykształconych. A to podstawowy elektorat PiS-u

 • xouveyer11

  Oceniono 44 razy 32

  Ja też nie myślałem, że coś takiego w wolnej (jeszcze) Polsce zobaczę. I nie myślałem, że część Polaków będzie to łykać. Naiwny byłem...

 • kajmir

  Oceniono 32 razy 26

  Polska nie jest wolna. Jest okupowana przez Wolaków.

 • obatelwolski

  Oceniono 27 razy 23

  Panie Macieju,cieszy mnie to,że zdążył pan odejść z tej qrwizji,zanim zaczął tym rządzić Kurski, pisuarowa gnida .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX