Poruszające orędzie noworoczne Wołodymyra Zełenskiego. "Wypłakaliśmy wszystkie łzy"

"311 dni. O każdej minucie mamy coś do powiedzenia" - tak w ostatnim dniu 2022 roku mówił prezydent Ukrainy, podsumowując nie tyle 12 miesięcy tego roku, ile czas liczony od napaści Rosji na jego kraj. Wołodymyr Zełenski złożył rodakom poruszające życzenia. "Chcę nam wszystkim życzyć jednego - zwycięstwa" - podkreślił przywódca.

Wołodymyr Zełenski wygłosił poruszające orędzie do Ukraińców w ostatnim dniu 2022 r. i 311. dniu wojny. 24 lutego 2022 r. Rosja napadła na jego kraj, rozpoczynając pełnoskalową wojnę. "Rok 2022 zranił nasze serca. Wypłakaliśmy wszystkie łzy. Wszystkie modlitwy zostały wykrzyczane. 311 dni. O każdej minucie mamy coś do powiedzenia. Ale większość słów jest niepotrzebna" - mówił prezydent Ukrainy.

Na 2023 rok złożył rodakom życzenia. W zasadzie wszystkim, również sobie, życzył tylko jednego.

Nie wiemy na pewno co przyniesie nam nowy rok 2023 Chcę nam wszystkim życzyć jednego - zwycięstwa. I to jest najważniejsze. Jedno życzenie dla wszystkich Ukraińców

- podkreślił Zełenski

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Prezydent Zełenski odwiedził wyzwolony Chersoń

Poruszające orędzie noworoczne Wołodymyra Zełenskiego

W nagraniu, które prezydent Ukrainy opublikował w swoich mediach społecznościowych, słyszymy, że rok 2022 zaczął się 24 lutego, kiedy było ciemno i głośno. Zełenski przyznaje, że w niektórych miejscach kraju nadal tak jest, ale jedno jest pewne: "Ukraińcy już nigdy nie będą się bać". 

Niech ten rok będzie rokiem powrotu. Powrotu naszych ludzi. Wojowników - do ich rodzin. Więźniów - do swoich domów. Migrantów - do ich Ukrainy. Odzyskamy nasze ziemie. Tymczasowo zajęte staną się wolne 

- zapewnił Zełenski. Podkreślił, że cały naród jest gotowy do walki. Wcześniej prezydent Ukrainy wraz z żoną Ołeną wspólnie złożyli życzenia na 2023. Podkreślili, że ten rok będzie rokiem zwycięstwa Ukrainy. 

Wojna w Ukrainie. Rosyjski atak rakietowy na Kijów

Ukraiński Sztab Generalny informuje, że w ciągu minionej doby Rosjanie wystrzelili na Ukrainę 31 rakiet, przeprowadzili 12 ataków lotniczych i 70 ostrzałów artyleryjskich. Celem tych bombardowań były przede wszystkim obiekty cywilne i infrastruktura regionów czernihowskiego, sumskiego, kijowskiego, chmielnickiego, donieckiego, zaporoskiego, mikołajowskiego i chersońskiego.

Ponadto Rosjanie przeprowadzili 13 ataków irańskimi dronami Szahed. W Kijowie po wczorajszym ostrzale jest 20 rannych. Wśród nich - japoński dziennikarz. Rosjanie ostrzelali też Mikołajów na południu kraju. Tam rannych zostało co najmniej sześć osób. Z kolei w obwodzie chmielnickim rannych jest siedmiu cywilów.

Po północy wojska rosyjskie ponownie atakowały rakietami Kijów. Pociski zostały zestrzelone przez obronę przeciwlotniczą. Sztab Generalny utrzymuje stan zagrożenia atakami z powietrza na terenie całej Ukrainy.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: