Kubica: Codziennie słyszę nowe plotki na mój temat

Robert Kubica nie przejmuje się plotkami na temat jego przyszłości w Formule 1. Zapytany o plany na przyszły rok odpowiada - Nie mam pojęcia. Koncentruję się wyłącznie na obecnym sezonie.

BMW Sauber przedłuży kontrakt Kubicy

Kubica odbierze nagrodę Lorenzo Bandiniego

Do końca 2008 roku Kubica ma ważny kontrakt z zespołem BMW Sauber. Jednak po dobrym początku sezonu brytyjskie media zapowiedziały, że team chce przedłużyć umowę z Polakiem o kolejny sezon, a być może nawet na dwa lata. Jednocześnie pojawiły się plotki o zainteresowaniu Kubicą ze strony Renault i Ferrari.

Tymczasem szef zespołu BMW Sauber, Mario Theissen zapowiedział, że do lata nie ogłosi składu kierowców na przyszły sezon, co tylko wzmogło spekulacje na temat przyszłości Polaka w Formule 1.

23-letni Kubica nie przejmuje się tymi doniesieniami i koncentruje się wyłącznie na dobrych występach w obecnym sezonie. - Nie mam pojęcia - odpowiedział zapytany o plany na przyszły rok. - Codziennie pojawiają się jakieś plotki, ale ja nie mam żadnych nowych informacji - dodał.

Mimo to Kubica przyznał, że jego przyszłość pozostaje nierozstrzygnięta. - Chcę po prostu wybrać najlepszą dla mnie opcję, ale zobaczymy co to będzie - powiedział. - Teraz koncentruję się na tym sezonie i staram się jak najlepiej wykonywać swoją pracę.

Kubica szybki na testach we Francji