Abp Głódź pod lupą Watykanu. Do nuncjusza apostolskiego wpłynęły skargi księży [W TYGODNIKACH]

'Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź znalazł się pod lupą wyznaczonego przez Watykan obserwatora, który ma przekazać Stolicy Apostolskiej raport na temat nieprawidłowości w diecezji gdańskiej' - informuje tygodnik 'Wprost'. Z kolei w 'Newsweeku' tekst o tym, dlaczego Prawo i Sprawiedliwość nie ukaże posłanki Joanny Lichockiej.
Newsweek Newsweek newsweek.pl

"Newsweek"

"Joanna Lichocka wywołała największy od miesięcy kryzys polityczny w PiS. Jednak nie zostanie ukarana, bo Jarosław Kaczyński ma wobec niej dług wdzięczności" - pisze w najnowszym wydaniu "Newsweeka" Renata Grochal, odnosząc się do środkowego palca, który pokazała w Sejmie posłanka PiS. Jak podaje "Newsweek", wdzięczność prezesa partii bierze się stąd, że Lichocka nie opublikowała książki - wywiadu-rzeki z Jarosławem Kaczyńskim, która miała ukazać się w 2011 r.

W "Newsweeku" przeczytamy również o tym, że "prezes PiS Jarosław Kaczyński postanowił na dobre rozprawić się z Marianem Banasiem [prezesem NIK - red.]" i to "bez względu na konsekwencje dla kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy". Czytaj więcej>>>

Wprost Wprost wprost.pl

"Wprost"

Szesnastu księży skierowało do nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Pennacchio skargi na "poniżające traktowanie i mobbing", do których miało dojść ze strony abp. Sławoja Leszka Głódzia - podaje "Wprost".

"Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź znalazł się pod lupą wyznaczonego przez Watykan obserwatora, który ma przekazać Stolicy Apostolskiej raport na temat nieprawidłowości w diecezji gdańskiej" - czytamy w zapowiedzi najnowszego wydania tygodnika. Czytaj więcej>>>

Do Rzeczy Do Rzeczy dorzeczy.pl

"Do Rzeczy"

"Do Rzeczy" w najnowszym numerze komentuje wydarzenia ostatnich dni, m.in. działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczące prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia oraz odejście Ernesta Bejdy z funkcji szefa CBA.

"Konflikt koordynatora służb specjalnych z szefem CBA i zmiana na stanowisku szefa tej służby. Wejście CBA do Najwyższej Izby Kontroli. Czy w ubiegłym tygodniu rozpoczęła się walka na szczytach władzy? I tak, i nie" - pisze Wojciech Wybranowski. Czytaj więcej>>>

Sieci Sieci wsieci.pl

"Sieci"

W najnowszych "Sieciach" wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą, który odnosi się m.in. do gestu posłanki PiS Joanny Lichockiej.

- Taka sytuacja nie powinna się zdarzyć. Nad emocjami trzeba panować. Szczególnie w polityce. Doskonale wiem, że w Sejmie bywają różne sytuacje, czasem skrajnie trudne. Pamiętam to dobrze z czasów, kiedy byłem ministrem w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego czy później posłem, wtedy nieraz zdarzało się, że byłem obrzucany wyzwiskami. Nie było to miłe, takie zachowanie zawsze wywoływało moje wzburzenie, ale polityk musi umieć nad sobą panować - stwierdza Andrzej Duda.

Tygodnik pochyla się również nad kwestią obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej, które miałyby odbyć się w Smoleńsku i uczestnictwa w tych uroczystościach polskiego premiera i prezydenta. Według dziennikarza "Sieci" Marka Pyzy, "nadal brak jest konkretnej wizji co do samej wizyty". Czytaj więcej>>>

Więcej o:
Komentarze (83)
Abp Głódź pod lupą Watykanu. Do nuncjusza apostolskiego wpłynęły skargi księży [W TYGODNIKACH]
Zaloguj się
 • Marek T-heim

  Oceniono 1 raz 1

  Powinno być "nie ukarze" (o Lichockiej), a nie "nie ukaże". Wstyd, redakcjo.

 • Radek Musiol

  0

  Właśnie bylo widać jak nuncjusz to ma gdzieś, dopiero jak do Warszawy chcieli jechać to sie coś ruszylo. Mafijne struktury nikt nie ruszy. A gdzie był nuncjusz jak byli powoływanie szczególnie gnusni biskupi? Cały syf tej instytucji wychodzi.

 • andrzejsec1

  Oceniono 2 razy -2

  Na pewno nie ukaże!
  Chyba, że ukarze!
  Redachtory po szkółce niedzielnej

 • antypisiormax

  Oceniono 3 razy 3

  Coraz bardziej sie ciesze że ta mafijna organizacja zwana potocznie kościołem pseudo-katolickim sie zaczyna walić.
  Oderwać mafię od państwa , zabarc jej finansowanie i przywileje
  Jezus był biedny i niech tak zostanie.

 • asr1

  Oceniono 2 razy 2

  Odeślą żula na emeryturę na którą i tak by odszedł i nic nikt mu nie zrobi .

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 2 razy 2

  Nic z tego nie wyniknie. KRK to jedna współdziałająca sitwa.

 • Mariusz Brzęcki

  Oceniono 2 razy 2

  Nie ukaże Lichockiej? Nie ma co ukazywać, wszyscy widzieli. Lepiej niech ukarze.

 • Jankowski Mirosław

  Oceniono 3 razy 3

  Przede wszystkim należałoby tego dziada wysłać na kościelną emeryturę, odebrać wojskową emeryturę, pozbawić grubego stopni oficerskich oraz powinien to gdzieś we włoskim klasztorze do końca swojego żywota siedzieć cicho.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX