Portal Microsoftu - MSN wystartuje w Polsce

Polskie biuro internetowego oddziału Microsoftu zostanie otwarte w naszym kraju być może jeszcze w ciągu najbliższych kilku miesięcy - dowiedział się Internet Standard. MSN wkrótce rozpocznie poszukiwania pracowników i partnerów przedsięwzięcia.

Projekt otwarcia polskiego oddziału MSN koordynuje fundacja Microsoftu z siedzibą w Skandynawii. Zajmujemy się mniejszymi rynkami, a na tle Europy Środkowo-Wschodniej Polska wygląda świetnie, dlatego chcemy tam zainwestować - mówi Annette Kauppinen, trade marketing manager w fundacji Microsoftu odpowiedzialna za rozwijające się rynki w obszarze Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie ruszy polskie biuro MSN. Myślę, że może jeszcze w tym roku - wskazuje Kauppinen. Ale muszę dodać, że w Microsofcie rok trwa od czerwca do czerwca - precyzuje - Tym samym mamy jeszcze trochę czasu w "tym roku".

Rekrutacja pracowników ma odbyć się głównie przez agencje head hunterskie. Będziemy potrzebować ludzi zadowolonych z życia i profesjonalistów w tym, co robią - mówi Kauppinen.

MSN liczy również na pozyskanie partnerów dostarczających treści do serwisu.

Sama witryna MSN.com znajduje się w polskim rankingu popularności witryn na 10 miejscu (ponad 3,5 mln unikalnych użytkowników w lipcu br. wg megapanelu).

W Europie MSN działa już w 16 krajach, w tym u naszych sąsiadów: w Niemczech, Czechach i na Słowacji.

W momencie, kiedy MSN pojawi się w Polsce, będzie już 6 portalem horyzontalnym w Polsce oferującym skrzynki pocztowe, komunikator, wyszukiwarkę.

Internetowy oddział Microsoftu uruchomił swoją witrynę w 1995 roku.