Zmarł aktor Janusz Bukowski

W wieku 64 lat zmarł aktor teatralny i filmowy Janusz Bukowski.

Pozostawił po sobie dorobek, obfitujący w liczne role główne i drugoplanowe.

W wieku 64 lat zmarł Janusz Bukowski, aktor filmowy i teatralny. Przez ponad 40 lat zagrał wiele głównych i drugoplanowych ról w fimach, serialach oraz sztukach teatralnych. Podkładał też głos do wielu postaci w polskojęzycznych wersjach zagranicznych filmów fabularnych i animowanych.

Wystąpił w kilkudziesięciu filmach, między innymi w "CK Dezerterach", "Janosiku", "Obywatelu Piszczyku", a ostatnio w "Symetrii". Miłośnicy seriali pamiętają go też z "Pogranicza w ogniu", "Ekstradycji" i "Sfory".

Janusz Bukowski był związany z kilkoma teatrami warszawskimi, między innymi z Powszechnym, Narodowym i Nowym. Od 1997 roku występował w Teatrze Ochoty. Na przełomie lat 70. i 80. był dyrektorem naczelnym i artystycznym w Teatrze Polskim w Szczecinie. W 2000 roku objął funkcję przewodniczącego nowopowstałego Związku Zawodowego Aktorów Warszawy - przekształconego obecnie w Związek Zawodowy Aktorów Polskich.

Urodził się 7 grudnia 1941 roku w Gorzycach. Ukończył wydziały aktorski oraz reżyserski w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Na deskach teatru zadebiutował w 1963 roku.