Nowe kana造 w UPC Polska

Najwi瘯szy w kraju operator telewizji kablowej UPC Telewizja Kablowa wprowadza trzy nowe kana造: MGM Movies, ESPN Classic Sports oraz Adventure One

Wszystkie kanały należą do tzw. pakietu angielskiego - sześciu kanałów nadawanych w wersji oryginalnej, w której znalazły się również oryginalne wersje językowe TCM, Cartoon Networks oraz Fox Kids Play. Będą je mogli oglądać jednak tylko ci abonenci UPC, którzy już korzystają z dekoderów HBO MaxPak i Canal+ Multipleks. I to za dodatkową opłatą 9,90 zł.

MGM Movies - to kanał filmowy, prowadzony przez amerykańską wytwórnię Metro-Goldwyn-Mayer. Wystartował on w styczniu 2001 r., a jego program składa się filmów znajdujących się w olbrzymich bibliotekach MGM. Są tam m.in. takie hity, jak "Thelma & Louise", "Rain Man" czy "Milczenie owiec". Z kolei ESPN Classic Sports należący do koncernu Walt Disney Co. i działa od 2002 r. Do tej pory amerykański gigant uruchomił go w Europie jedynie we Francji, Niemczech oraz we W這szech. Rodzina kanałów sportowych ESPN miała w zeszłym roku ponad 260 mln abonentów. Należący do National Geographic Channel oraz Fox Entertainment Group przygodowy kanał Adventure One jest programem brytyjskim, nadającym filmy dokumentalne oraz reportaże z odległych zakątków świata. Zadebiutował w Europie w 1999 r.

- Staraliśmy się dobrać różniące się tematycznie programy, stąd film, sport, przygoda oraz pozycje dla dzieci - powiedziała nam Dorota Zawadzka, rzeczniczka UPC Telewizja Kablowa. Według niej potrzebę oglądania kanałów w oryginalnych wersjach niejednokrotnie sygnalizowali respondenci podczas badań fokusowych. W maju tego roku anglojęzyczną wersję filmowego kanału Europa Europa wprowadził w swoich sieciach kablowych również Aster.