Po aferach: Canal+ wymusi zmniejszenie ligi!

Jak dowiaduje się Sport.pl - PZPN, Ekstraklasa SA i Canal+ mają wspólnie opracować projekt zmniejszenia liczby drużyn w Orange Ekstraklasie do 12 już od najbliższego sezonu.

Korupcja ligowa w Canal+: Mały plus też cieszy

W najbliższych dniach, mają być prowadzone rozmowy na ten temat. Odbędą się one pod naciskiem Canal+, stacji, która w ostatnich latach wydała setki milionów złotych na polską ligową piłkę.

Według naszych informacji szefowie PZPN i Ekstraklasy SA wyrazili wstępne zainteresowanie pomysłem. Władze polskiego futbolu, po ostatniej fali aresztowań w związku z aferami korupcyjnymi obawiają się, że w najbliższych miesiącach do niższych klas trzeba będzie zdegradować karnie kolejne drużyny. Mogłoby to oznaczać konieczność awansu do I ligi nawet 5-6 zespołów z II ligi, obniżenie poziomu sportowego i rozrzucenie ligi po małych miastach, czym ani Canal+, ani Ekstraklasa SA nie są zainteresowane.

O konieczności zmniejszenia ligi pisał w piątek na swoim Rafał Stec

CANAL+ CYTATY Z PRZESZŁOŚCI

"Dajemy mnóstwo kasy, wypruwamy żyły, by jak najlepiej pokazać ekstraklasę, więc chcemy być partnerem futbolu, a nie korupcji. Dotychczas Canal+ niechętnie mówił w swoich programach o ciemnej stronie polskiej piłki. Od najbliższego weekendu to się zmieni." - Jacek Okieńczyc, szef sportu w Canal+ po demaskatorskim wywiadzie Piotra Dziurowicza dla "Gazety". Sierpień 2005.

"Do przetargu nie przystąpimy, jeśli afera korupcyjna nie zostanie wyjaśniona. Dotąd byliśmy zbyt ufni, ale wyciągnęliśmy wnioski i nie będziemy już przekazywać pieniędzy w ciemno." - Arnaud de Villeneuve, szef Canal+ w Polsce, po degradacjach Arki Gdynia i Górnika Łęczna. Luty 2007. (na początku 2008 Canal+ wygrał prawa do pokazywania ligi na kolejne trzy lata).

50

tyle milionów złotych za sezon dawał klubom pierwszoligowym Canal+ w 2005 roku

120

a tyle ma dawać od najbliższego sezonu

Listkiewicz: W sprawie Wdowczyka dzwońcie do Engela