Szef wielkopolskich sędziów zatrzymany

PRZEGLĄD PRASY. Afery korupcyjnej ciąg dalszy. Arkadiusz T., były szef szkolenia wielkopolskich sędziów i arbiter trzeciej ligi, został zatrzymany przez policyjną grupę do zwalczania korupcji w piłce nożnej - pisze "Przegląd Sportowy".

Arkadiusz T. odpowie między innymi za ustawienie meczu walczącego o awans do drugiej ligi Kujawiaka Włocławek z Flotą Świnoujście (4:1) w maju 2004 roku. Zarzut za to spotkanie usłyszał już zresztą Ryszard F.,pseudonim Fryzjer, który zdaniem prokuratury wręczył sędziemu T. za pomoc Kujawiakowi 2 tysiące złotych. Klub z Włocławka strzelił we wspomnianym meczu wszystkie gole w ostatnim kwadransie. Tamtym zwycięstwem w zasadzie przypieczętował awans do drugiej ligi.

- Pan T. niedawno zrezygnował z funkcji szefa szkolenia. Chyba przeczuwał, że coś niedobrego się wydarzy - mówi Stefan Antkowiak, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Arkadiusz T. to kolejny pracownik jego związku, który pojechał do Wrocławia w asyście policji. Najpierw trafił tam sekretarz wydziału sędziowskiego Grzegorz K. Później zatrzymany został szef wielkopolskich arbitrów Krzysztof P.

Liczba zatrzymanych dotychczas sędziów i obserwatorów z Wielkopolski (dziesięciu) nie może jednak dziwić. Korupcja w tamtejszym związku przybrała patologiczne rozmiary nie tylko z uwagi, że był to matecznik ,,Fryzjera".