"ATP" czyli Amatorski Tenis Polski sp. z o.o. "gram bo lubię"

"Amatorski Tenis Polski - gram bo lubię" to nowopowstały program propagujący rozwój amatorskich rozgrywek tenisowych na terenie całego kraju. Powstał w roku 2007 w oparciu o doświadczenia Polskiego Związku Tenisowego oraz grupy ludzi profesjonalnie zajmujących się organizacją imprez tenisowych.

Z dniem 1 stycznia 2008 spółka prawa handlowego "ATP sp. z o.o." przejęła od związku wszelkie prawa do prowadzenia rankingów amatorskich, licencjonowania graczy amatorów i wspomagania rozgrywanych w całej Polsce turniejów amatorskich.

Celem "ATP - gram bo lubię" jest propagowanie tenisa wśród amatorów, zarówno tych już grających, jak i tych, którzy dopiero stawiają swe pierwsze kroki na korcie.

Program oparty jest na trzech filarach: ośrodkach tenisowych, organizatorach turniejów i samych grających. Współpraca tych trzech podmiotów pozwala na uzyskanie efektu synergii, który przynosi korzyści wszystkim partnerom zaangażowanym w program. Spółka wspomaga organizatorów turniejów i ośrodki, gdzie rozgrywane są imprezy dla amatorów poprzez wsparcie rzeczowe (nagrody, piłki) oraz finansowe (cześć wpływów za licencje trafia do ośrodków i PZT). Spółka w imieniu członków programu negocjuje zniżki i udogodnienia dla wszystkich uczestników "atp - gram bo lubię".

Niedościgłym wzorem (na razie) do naśladowania jest dla organizatorów tego przedsięwzięcia podobny system rozgrywek amatorskich we Francji. W kraju gdzie w tenisa gra 2,5 mln osób, licencje amatorskie wykupiło ponad 1,2 mln zawodników amatorów.

Więcej informacji na stronie www.atp.org.pl