Kidd chce odejść z New Jersey

Rozgrywający New Jersey Nets Jason Kidd poprosił o transfer - podała ESPN. 34-letni zawodnik chce zmienić klub przed końcem okna transferowego, czyli do 21 lutego. Gdzie odejdzie? W grę wchodzą m.in. Dallas Mavericks i Denver Nuggets.

Bardziej możliwy wydaje się być transfer do Dallas - miejsca, gdzie Kidd 14 lat temu zaczynał karierę (później grał także w Phoenix Suns). Według komentatorów ESPN Mavericks byliby w stanie oddać DeSaganę Diopa, Devina Georga oraz Jasona Terry'ego lub Jerry'ego Stackhouse'a. Problemem może być jednak wysoki kontrakt Kidda, który zarabia 20 mln dolarów rocznie.

- Nie jestem na nikogo wściekły - komentuje Kidd. - Po prostu czasem jest tak, że jesteś na fali, ale ona w końcu opada. I tak to wygląda, w takim punkcie jesteśmy - mówi jeden z najlepszych rozgrywających NBA ostatnich dekad.

Rozmowy na temat Kidda zaczęły się niemal rok temu, kiedy zawodnik był bardzo bliski przejścia do Los Angeles Lakers. Nets mieli dostać w zamian Lamara Odoma i Kwame Browna, ale zażądali także Andrewa Bynuma. Lakres nie zgodzili się na taką wymianę.

Kidd w tym sezonie zdobywa średnio po 11,3 punktu, ma 8,3 zbiórki oraz 10,4 asysty na mecz. Nets są na dziewiątym miejscu w Konferencji Wschodniej (18-26) i ostatnio grają fatalnie - przegrali dziewięć spotkań z rzędu.