Małysz poprawia skoki przed Zakopanem

Ze skoku na skok coraz lepiej szło Adamowi Małyszowi podczas ostatnich treningów na Słowacji. Dzisiaj w Zakopanem kwalifikacje, w piątek i sobotę wieczorne konkursy na Wielkiej Krokwi

Do zakopiańskich zawodów Pucharu Świata zapisało się 18 ekip. Nie jest jednak pewne, czy pod Tatry dojadą Japończycy, którzy w ostatnich latach omijali Zakopane, oraz Koreańczycy. Polacy dziesięcioosobową kadrę, która wystartuje w kwalifikacjach (bilety po 20 zł), chcą wyłonić dzisiaj po porannym treningu. Pretenduje 13 zawodników: Adam Małysz, Kamil Stoch, Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Piotr Żyła, Marcin Bachleda, Robert Mateja, Łukasz Rutkowski, Stefan Hula, Klemens Murańka, Rafał Śliż, Dawid Kowal i Dawid Kubacki.

Według relacji drugiego trenera kadry Łukasza Kruczka Adam Małysz podczas wtorkowych treningów na Słowacji zaczął lepiej skakać. - Choć nie do końca udało skorygować się wszystkie błędy, to jednak ze skoku na skok było lepiej. Mam nadzieję, że ta poprawa będzie następowała także w Zakopanem - mówi Kruczek.

Pod Tatrami poprawiła się pogoda. Przestało lać i nieco ucichł wiatr. Spadło za to 20 cm świeżego śniegu i chwycił lekki mróz. Podobnie ma być w najbliższych dniach. - Wielka Krokiew jest dobrze przygotowana do Pucharu Świata. Konkursy powinny odbyć się bez przeszkód - zapewnia Lech Nadarkiewicz, dyrektor zakopiańskich zawodów.

Zawody, których organizacja ma kosztować ok. 2 mln zł, nie są więc zagrożone. Na trybunach wśród kibiców ma zasiąść m.in. trener piłkarskiej reprezentacji Leo Beenhakker. Zapowiedzieli się także ministrowie: sportu - Mirosław Drzewiecki, obrony narodowej - Bogdan Klich i skarbu państwa - Aleksander Grad.

Zmagania skoczków ma oglądać po 25,5 tys. widzów. W Zakopanem będzie ich pilnowało blisko 400 policjantów, a na samej skoczni 360 ochroniarzy. Na Wielkiej Krokwi zostaną zamontowane dwa telebimy i pięć tablic świetlnych z wynikami i notami sędziowskimi.

Kierowcy jadący na zawody powinni mieć za przednią szybą samochodu białą kartkę formatu A-4. Policja będzie ich kierowała na specjalne parkingi w Zakopanem.

Program zawodów

Czwartek: godz 15 - dwie serie oficjalnego treningu, 17 - seria kwalifikacyjna.

Piątek: 16 - seria próbna, 17 - konkurs Pucharu Świata. Sobota: 16 - seria kwalifikacyjna, 17 - konkurs Pucharu Świata.