Święta w ruchu

W tym roku nie siedzimy przy stole, święta spędzimy aktywnie. Zobacz nasze propozycje.

Śnieżna bitwa

Wspaniałą zabawą jest bitwa na śnieżki. Wcześniej naszykujmy tzw. bazy (wystarczą kupki śniegu za którymi można się schronić), zróbmy amunicję i wygrywa ta osoba, który więcej razy trafi w przeciwnika. Im więcej osób bierze udział, tym lepsza zabawa.

Bałwan

Przygotujcie węgielki, marchewkę na nos, stary garnek jako kapelusz i koniecznie miotłę. Dzieci mogą również same wymyślić strój dla pana bałwana.

Sanki

Sanki to zabawa dla dużych i małych. Można je kupić już od 30 złotych. Ceny tych lepszych modeli sięgają jednak nawet ponad 100 zł. Mocniejszą konstrukcję mają sanki z metalowymi płozami. Dla małego dziecka powinniśmy wybrać sanki z oparciem. Aby zjeżdżać na sankach, trzeba znaleźć odpowiednią górkę, zawsze się taka znajdzie w okolicy. Można się ścigać na sankach, urządzać konkursy na najdłuższy, najszybszy zjazd.

Spacer po lesie

Warto po prostu wstać od stołu i zaczerpnąć rześkiego powietrza. Przy okazji możecie jedzenie do paśników.

Kulig

Kiedyś sanki w kuligach ciągnęły konie, teraz zastąpiły je konie mechaniczne. Na wsiach często sanki przyczepiane są do traktorów, w miastach ciągną je samochody. Warto zorganizować taki kulig w święta, gdy spotykamy się w większym gronie. Trzeba jednak zadbać o to, by było bezpiecznie. Kulig najlepiej zorganizować poza miastem, na bocznej drodze, lub w lesie. Nie tylko dla dzieciaków będzie to wielka frajda.

Łyżwy

Innym fajnym pomysłem na spędzenie chwili na świeżym powietrzu jest wybranie się z najbliższymi na lodowisko. Są świetną formą aktywności i poza świetną zabawą pozwalają spalić dużą ilość kalorii. Aby wybrać się na łyżwy, nie musicie posiadać własnego sprzętu. Przy lodowiskach działają wypożyczalnie zaopatrzone w duży wybór łyżew, tak figurowych jak i hokejowych.

Więcej o: