Akcja na FB: Karny kut... za ch... parkowanie

Nie wiemy od czego się to zaczęło, ale się rozwija. Społeczna akcja ?Karny kut... za ch... parkowanie ma swój profil na Facebooku. A nawet dwa profile. Założycielom chodzi o to, żeby piętnować kierowców parkujących tak, że utrudniają życie innym.

Zaparkował centralnie na przejściu

O akcji dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika Czesława, który przysłał nam zdjęcie samochodu zaparkowanego (w Warszawie, na ul. Orzyckiej) tak, że nie sposób  przejść chodnikiem. Szybę auta ktoś przyozdobił więc taką oto naklejką:

 

Naklejka

Profil na FB

Grzebnęliśmy w sieci, żeby się przekonać czy to odosobniony pomysł wkurzonego pieszego, czy jakaś akcja. I znaleźliśmy profil na FB. Niestety nazwa profilu ma błąd ortograficzny. Na razie grupa ma prawie 500 członków. Założyciel wzywa do drukowania załączonego plakatu i umieszczania za wycieraczką źle parkujących samochodów.

Który ku... prawidłowy?

Tylko na profilu ''Karny kut... za...'' są dwie wersje plakatu. Ta, której zdjęcie przesłał nam Czesław, i inna wersja:

 

Inna wersja ku...

Upss jest większa grupa na FB

Fejsbukowicze upomnieli nas, że piszemy o profilu z niewielką liczbą fanów a jest dużo większy. Już się poprawiamy Ten profil ma prawie osiem tysięcy fanów. I nie ma błędu ortograficznego w nazwie.

I jeszcze jedna wersja kut...

No i na podesłanym nam profilu jest jeszcze jedna wersja plakatu do karania kierowców.

Kup gotowe naklejki

Na Allegro można znaleźć przynajmniej dwie wersje gotowych naklejek na szyby. Jest wersja laminowana, odporna na warunki atmosferyczne. Cena, to niespełna pięć złotych za sztukę. Jest i tańsza wersja, papierowa. Za rolkę z 250 sztukami sprzedający chce 25 złotych.

Rolka naklejek papierowych. Przy okazji, to trzecia już wersja ''Karnego kut...''

Jak to robią Rosjanie

Młodzi Rosjanie znaleźli sposób na rozprawienie się z kierowcami parkującymi gdzie popadnie. Od pewnego czasu, każdy moskiewski kierowca, który zatrzyma się w miejscu niedozwolonym może się spodziewać, że na jego szybie wyląduje naklejka z napisem "Pluję na wszystkich, parkuję gdzie chcę".

Zobacz cały artykuł i i filmy z oklejania samochodów

Więcej o: