TVP Info

TVP Info

TVP Info jest kanałem informacyjnym Telewizji Polskiej. Swoją działalność rozpoczął 6 października 2007 roku, jako następca TVP 3, będącej wspólnym pasmem ośrodków regionalnych. Od 1 września 2013 TVP Info jest samodzielnym kanałem informacyjnym. Pomysłodawcą i pierwszym dyrektorem był Mariusz Pilis. Od lipca 2016 roku szefem stacji jest Piotr Lichota.

Profil i historia

TVP Info przekazuje informacje zarówno z kraju, jak i z zagranicy, pokazuje także konferencje i transmisje na żywo. W ramówce TVP Info znajduje się również prognoza pogody, sport, serwis ekonomiczny, programy reporterskie oraz publicystyczne. W wyjątkowych sytuacjach TVP Info prowadzi wydanie specjalne. Jeśli jednak go nie ma, od północy do około 6 rano nadawane są powtórki audycji z minionego dnia. TVP Info, jako jedyny kanał informacyjny w Polsce, został obarczony obowiązkiem spełniania standardu telewizji publicznej, w myśl ustawy o radiofonii i telewizji, co zobowiązuje kanał do pełnej odpowiedzialności za słowo, rzetelności w ukazywaniu wydarzeń, nie narzucania w żaden sposób poglądów obywatelom, jak również stworzenia możliwości obywatelom i ich organizacjom do uczestnictwa w życiu publicznym poprzez prezentacje rożnych poglądów i stanowisk. TVP Info posiada dziewięć wozów satelitarnych DSNG. W lutym 2011 roku rozpoczęło się całkowite nadawanie w formacie 16:9. TVP Info składa się z trzech pasm:
Info Poranek
Info Dzień
Minął dzień.
W blokach Info Poranek i Info Dzień serwisy nadawane są co 15/30 minut. Program Biznes zastąpił także dotychczasowe programy biznesowe.

tvp info

Więcej o:

tvp info