TVN24

TVN24

TVN24 to telewizyjny kanał informacyjny, który powstał w 2001 roku jako pierwszy kanał tematyczny Grupy ITI. W momencie powstania był to pierwszy w Polsce kanał nadający informacje z kraju i ze świata przez całą dobę.
Informacje ogólne o kanale TVN24
Stacja ma swoją siedzibę w Warszawie przy ul. Wiertniczej 166. Dodatkowo dysponuje kilkoma oddziałami regionalnymi w największych miastach w Polsce oraz pięcioma biurami zagranicznymi w Londynie, Paryżu, Waszyngtonie, Brukseli oraz Moskwie.
Najważniejszym programem stacji TVN24 jest "Serwis Informacyjny" nadawany w zależności od pory dnia co pół godziny lub co godzinę. Jego pełniejsze wydania, czyli "Fakty w Południe" oraz "Fakty po Południu" nawiązują do flagowego programu informacyjnego, nadawanego codziennie o godz. 19:00 w głównym paśmie TVN.

Programy i dziennikarze stacji TVN24

Oprócz "Serwisu informacyjnego" w TVN24 nadawanych jest wiele innych cyklicznych programów. Do najbardziej znanych należą m.in.:
"Wstajesz i wiesz"
"Jeden Na Jeden"
"Teleserwis"
"Fakty po Faktach"
"Kropka nad i"
"Czarno na Białym"
"Szkło kontaktowe"
"Kawa na ławę"
"Loża prasowa"
"Śniadanie mistrzów"
Najbardziej rozpoznawalne twarze TVN24, czyli dziennikarze oraz prezenterzy stacji to m.in.: Monika Olejnik, Justyna Pochanke, Piotr Marciniak, Grzegorz Kajdanowicz, Anita Werner, Bogdan Rymanowski, Maciej Knapik, Piotr Jacoń, Katarzyna Kolenda-Zaleska
Od 2012 r. większość programów TVN24 nadawana jest z nowoczesnego studia, które zostało uruchomione z okazji 15-lecia "Faktów". W tym samym roku rozpoczęto nadawanie kanału w wysokiej rozdzielczości TVN24 HD. Od 2007 r. kanał ma także swój internetowy portal tvn24.pl, którego ważnym elementem stał się serwis Kontakt24, umożliwiający przesyłanie amatorskich relacji reporterskich przez użytkowników.

TVN24

Więcej o:

TVN24