TVN

TVN


TVN jest polską, komercyjną stacją telewizyjną, wchodzącą w skład Grupy TVN, należącej kiedyś do grupy medialnej ITI, obecnie - do Scripps Networks Interactive. Pierwsza emisja stacji rozpoczęła się 3 października 1997 roku, o godzinie 19:00. Twórcą TVN jest Mariusz Walter.

Historia TVN

TVN w 1996 roku otrzymał od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję na nadawanie programu na obszarze centralnej oraz północnej Polski. Zaledwie kilka miesięcy później, na mocy porozumienia między TVN, a nadającą program ponadregionalny w południowej Polsce Telewizją Wisła, nastąpiło połączenie sił obu stacji. Owocem tego było rozpoczęcie nadawania na zdecydowanej większości terenu kraju - przede wszystkim w większości dużych miast. Pomimo współpracy, obie stacje pozostawały niezależnymi spółkami aż do końca 2004 roku, kiedy Telewizja Wisła została wcielona do TVN.
3 października 1997 roku, o godzinie 19:25 wyemitowano pierwszy program TVN - Pogodowa ruletka , poprowadzony przez Tomasza Zubilewicza, a o 19:30 po raz pierwszy pojawiło się wydanie Faktów TVN. Pierwszy wspólny program po połączeniu TVN i Wisły został nadany 3 października 1997 roku o godzinie 19:40. Przez pierwsze cztery lata działalności TVN, prezesem stacji był jej założyciel Mariusz Walter, a w 2001 roku obowiązek ten sprawować zaczął jego syn, Piotr Walter. W 2009 roku prezesem stacji został Markus Tellenbach.
Stacja TVN systematycznie budowała oglądalność poprzez nacisk na rozwój produkcji własnych i licencjonowanych:
magazyny reporterskie Uwaga czy Superwizjer
teleturniej Milionerzy
reality show Big Brother, Agent.
Finałowy odcinek Big Brother ustanowił rekord oglądalności stacji - w marcu 2011 roku zgromadził przed telewizorami 9 mln widzów.

TVN

Więcej o:

TVN