Patryk Jaki

Patryk Jaki

Patryk Jaki urodził się 11 maja 1985 roku w Opolu. Jest absolwentem politologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2013 roku jest żonaty. Z żoną Anną ma syna Radosława. Jest synem polityka Ireneusza Jakiego.

Działalność samorządowa

Patryk Jaki w 2003 roku wstąpił do Forum Młodych PiS. W 2006 roku przystąpił do PO i z jej list trafił do rady miasta. Wkrótce po wyborach opuścił Platformę Obywatelską by znowu związać się z Prawem i Sprawiedliwością.
Patryk Jaki po raz pierwszy wystartował z powodzeniem w wyborach parlamentarnych w 2011 roku z listy PiS. Niedługo po tym wstąpił do klubu Solidarna Polska, w którym objął funkcję rzecznika prasowego. W 2012 roku został współtwórcą partii o tej samej nazwie. W 2014 roku kandydował do Parlamentu Europejskiego. Nie udało mu się odnieść zwycięstwa; otrzymał 3084 głosy. W tym samym roku wstąpił do klubu poselskiego Sprawiedliwa Polska, który od 2015 roku działał jako Zjednoczona Prawica. W 2015 roku Patryk Jaki uzyskał reelekcję w wyborach parlamentarnych. Objął wówczas funkcję w Ministerstwie Sprawiedliwości, gdzie został sekretarzem stanu. Sprawował nadzór nad Służbą Więzienną oraz zajmował się wdrażaniem Systemu Dozoru Elektronicznego. Został przewodniczącym Zespołu ds. Ochrony Autonomii Rodziny i Życia Rodzinnego, a także objął nadzór nad organizacją Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Jest autorem nowelizacji zakazującej odbierania dzieci z powodu złych warunków materialnych. Wcześniej powołał komitet obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej, której celem było zwiększenie liczby godzin historii w szkołach ponadgimnazjalnych. W 2017 roku został przewodniczącym komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji, której był pomysłodawcą.

Powiększenie Opola

Za sprawą działań Patryka Jaki jego rodzinne Opole uległo powiększeniu 1 stycznia 2017 roku. Jego propozycja powiększenia miasta opierała się na włączenie w granice Opola niektórych sołectw z pobliskich gmin. Takiej reformie byli przeciwni mieszkańcy tych miejscowości. Aż 90% głosujących była przeciw przyłączeniu sołectw do Opola, jednak decyzja o powiększeniu miasta została podjęta bez brania pod uwagę tych sprzeciwów. Projekt został przyjęty przez Radę Ministrów 19 lipca 2016 r. Od 2017 roku w granice miasta włączone są części gmin: Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice i Prószków. Obszar Opola został powiększony o ponad 5 tys. hektarów.

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy - wybory samorządowe 2018

W kwietniu 2018 roku Jarosław Kaczyński ogłosił nazwiska kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów największych polskich miast. Dowiedzieliśmy się wtedy, że Patryk Jaki będzie startował w wyborach na prezydenta Warszawy. Istotnym tematem w kampanii Jakiego jest temat reprywatyzacji. Jego najważniejszym rywalem w wyborach samorządowych 2018 jest Rafał Trzaskowski, kandydat Platformy Obywatelskiej.

Wybory samorządowe 2018 Warszawa

Patryk Jaki

Więcej o:

Patryk Jaki

Wypowiedzi na forum o:

Patryk Jaki

 • Re: Patryk Jaki mówi prawdę!!!

  x2468 napisał: > Dohtor Patryk Jaki. Profesor Patryk Jaki. S. -- ***** ***

 • Patryk Jaki...

  każdy widzi. Ziobro genialnie dobrał współpracowników : Beata Kempa- po administracji i Patryk Jaki - po politologii we Wrocławiu :)))) I na tym tle - Ziobro jawi się jako prawnik pierwszej klasy...

 • Patryk Jaki

  ze swoim "ciężko upośledzonym płodem" - synek Radek, niedługo skończy dwa latka

 • Re: Patryk Jaki mówi prawdę!!!

  Dohtor Patryk Jaki. -- Zagłosowałeś na pis, wybrałeś Simona z Banasiem i ich patronem ułaskawionym przedwcześnie Kamińskim.

 • Patryk Jaki, cały na biało

  Kiedy myślicie, że wszelkie granice głupoty i absurdu zostały już przekroczone, pojawia się Patryk Jaki, cały na biało Patryk Jaki chce odbudować Warszawę z ruiny :D -- Duda potrzebuje cudu, aby wytrzymać całą kadencję!

 • Patryk Jaki następcą Kowalskiego

  Patryk Jaki następcą Kowalskiego - jeśli to prawda, co mówią, to JK doczekał się godnego nastepcy. Patryk Jaki idzie jak burza, nie popełnia tyle błędów, co jego mistrz. Jest człowiekiem nowoczesnym, nie stroniącym od internetu i możliwości z nim związanych. Poza tym jest o niebo przystojniejszy...

 • Skromny przedstawiciel lepszego sortu. Patryk Jaki

  Skromny przedstawiciel lepszego sortu. Patryk Jaki -- Duda potrzebuje cudu, aby wytrzymać całą kadencję!

 • Re: Patryk Jaki mówi prawdę!!!

  snajper55 napisał: > x2468 napisał: > > > Dohtor Patryk Jaki. > > Profesor Patryk Jaki. > > S. Prezes też doktór jeno z maturOm komuchy mu pomogli -- To ja zapijaczony_ryj na FK od 17 lat. Od 10 maja 2018 roku zabanowany na amen i od tamtej pory gnojony przez obrońcę PiS na moderacji.Wysłuchaj

 • Re: Wiecie, że Patryk Jaki ma brata?

  Rodziny się nie wybiera. Przecież to nie jest wina tego chłopaka, że Patryk Jaki to jego brat.

 • Patryk Jaki otworzył JakiCafe :)))

  Patryk Jaki otworzył JakiCafe. -- Duda potrzebuje cudu, aby wytrzymać całą kadencję!