Krzysztof Bosak

Krzysztof Bosak – polski polityk, uczestnik tanecznego show.

Kariera naukowa

Krzysztof Bosak urodził się 13 czerwca 1982 roku w Zielonej Górze. W roku 2001 podjął studia z zakresie architektury na Politechnice Warszawskiej. Ukończył kurs dziennikarski prowadzony przez toruńską Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej, a w latach 2004-2006 kontynuował edukację podczas zaocznych studiów ekonomicznych w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej. Studiował też zaocznie filozofię, choć żadnego w wymienionych kierunków studiów nie udało mu się ukończyć.

Od 2004 roku Bosak jest też aktywny na rynku pracy. Przez rok był asystentem Macieja Giertycha w Parlamencie Europejskim, był też członkiem Rady Programowej TVP, a w latach 2008-2008 – redaktorem naczelnym serwisu internetowego prawy.pl.

Działalność polityczna

Początkowo Bosak działał w ZHP, już w roku 2000 związał się jednak z Młodzieżą Wszechpolską wspinając się po szczeblach organizacyjnej kariery. Już w roku 2002 został członkiem rady naczelnej tej organizacji, potem zaś pełnił między innymi funkcję sekretarza jej zarządu głównego i rzecznika prasowego. W latach 2005-2006 sprawował funkcję prezesa krajowego MW. Jednocześnie od 2001 roku Bosak był związany z Ligą Polskich Rodzin. Już w 2002 roku kandydował z list tej partii do sejmiku lubuskiego, a w roku 2005 udało mu się uzyskać mandat poselski i to pomimo tego, że kandydował z dziesiątego miejsca na liście.

Rozstanie Bosaka najpierw z LPR, a potem także z polityką, nastąpiło w roku 2008, nie trwało jednak długo. W roku 2012 zaangażował się w działalność Ruchu Narodowego, gdy zaś ruch zmienił się w partię polityczną, został jednym z jej wiceprezesów.

krzysztof bosak

Więcej o:

krzysztof bosak