wPolityce

wPolityce

wPolityce.pl jest portalem internetowym, o prawicowym profilu. Portal ten został założony 17 czerwca 2010 roku, przez dwóch braci: Jacka i Michała Karnowskich. W całości poświęcony jest tematom politycznym. Jego właścicielem jest Fratria.

Redakcja wPolityce.pl

Od początku funkcjonowania portalu, jego redaktorem był Jacek Karnowski. W marcu 2013 roku zastąpił go Marek Pyza, a funkcję zastępcy objęła Marzena Nykiel, która w październiku 2014 roku została redaktorem naczelnym. MarekPortal wPolityce redagowany jest przez zespół dziennikarzy:
Artur Bazak
Joanna Miziołek
Jacek Karnowski
Michał Karnowski
Izabella Wierzbicka
Marek Pyza
Piotr Zaremba.

Stowarzyszenie Edukacji Medialnej i społecznej im. Jana Liszewskiego

W 2011 roku przez twórców portalu zostało powołane Stowarzyszenie Edukacji Medialnej i społecznej im. Jana Liszewskiego, które ma na celu budowę niezależnych mediów.
Do grona felietonistów udzielających się na portalu należą między innymi:
ks. Tadeusz Isakowicz- Zaleski
Krzysztof Czabański
Krzysztof Rybiński
Krzysztof Kłopotowski
Piotr Legutko
Zbigniew Kuźmiuk
Łukasz Warzecha
Ryszard Czarnecki
Piotr Cywiński
Stanisław Janecki
Janusz Wojciechowski.
wPolityce na rynku mediów
Portal wPolityce może pochwalić się dużą liczbą odwiedzających, która według danych za maj 2017 r. (badanie Gemius/PBI) przekroczyła 13 milionów. Utrzymuje się w czołówce prawicowych portali informacyjnych. W marcu 2015 roku portal ten został liderem pod względem cytowalności, detronując dotychczasowych faworytów, takich jak onet.pl czy tvn24.pl. Instytut Monitorowania Mediów w 2016 roku uznał portal wPolityce.pl za najbardziej opiniotwórczy portal internetowy miesiąca.

Wpolityce.pl

Więcej o:

Wpolityce.pl