-
Anna Kornecka w Porannej Rozmowie Gazeta.pl. Zapraszamy do oglądania!
W środowej Porannej Rozmowie Gazeta.pl gościmy Annę Kornecką z Porozumienia. Początek o 8:30.
-
Spożywcze Bizancjum w starachowickim urzędzie. Kupowano śliwki w czekoladzie i herbatki na odchudzanie
Kawa ziarnista, śliwki w czekoladzie, sernik wiedeński... Urząd miejski w Starachowicach nie żałował pieniędzy na własne potrzeby. Tylko w 2019 roku na tzw. spożywkę poszło ponad 62 tys. złotych - informuje portal starachowicki.eu. Prezydent Starachowic już odniósł się do sprawy.
-
Departament Sprawiedliwości pozywa Teksas za ustawę aborcyjną "Czyni z obywateli łowców nagród"
Departament Sprawiedliwości USA złożył pozew przeciwko tzw. Heartbeat Act, czyli teksańskiej ustawie aborcyjnej. Nowe prawo delegalizuje niemal wszystkie aborcje dokonywane po wykryciu bicia serca płodu - czyli około szóstego tygodnia ciąży. Resort zarzucił ustawie złamanie 14. poprawki do konstytucji, która gwarantuje m.in. wolności obywateli Stanów Zjednoczonych.
-
"Te pieniądze nam się po prostu należą". Trwa "czerwony marsz" pracowników sądów i prokuratur
Protest pracowników sądów i prokuratur - nazwany "czerwonym marszem" - ruszył po 10 rano z Ronda Dmowskiego w Warszawie. Demonstranci domagają się m.in. podwyżki wynagrodzeń oraz zwiększenia liczby etatów pracowników wymiaru sprawiedliwości, aby zapewnić mu sprawne funkcjonowanie.
-
Obowiązkowe szczepienia dla pracowników w USA. Biden: Nasza cierpliwość się kończy
- Niezaszczepiona mniejszość Amerykanów szkodzi całemu krajowi - powiedział prezydent USA Joe Biden. Gospodarz Białego Domu ogłosił obowiązek szczepień lub regularnych testów dla całego personelu medycznego i pracowników dużych firm. Nowe przepisy obejmą 100 milionów mieszkańców.
-
ONZ ostrzega: Afganistan pogrąża się w biedzie. Za rok wszyscy będą żyli poniżej granicy ubóstwa
Afganistan jest zagrożony dalszym pogrążaniem się w biedzie - alarmuje ONZ. Według Kanni Wignaraji, dyrektorki Programu ONZ ds. Rozwoju (UNDP) w Azji i Pacyfiku, do połowy przyszłego roku niemal wszyscy mieszkańcy kraju będą żyli poniżej granicy ubóstwa.
-
Robotnicy znaleźli bombę lotniczą z II wojny światowej w gdyńskim porcie. Ewakuowano kilkaset osób
Służby ewakuowały 300 osób z portu w Gdyni. Powodem była bomba lotnicza z czasów II wojny światowej znaleziona podczas rozbudowy nabrzeża.
-
Wychudzony Kim, brak rakiet balistycznych. Nocna parada wojskowa w Korei Północnej
Korea Północna hucznie uczciła 73. rocznicę powstania państwa. W stołecznym Pjongjangu odbyła się z tej okazji wojskowa parada. Pojawił się na niej rzadko występujący publicznie Kim Dzong Un. Dyktator nie wygłosił przemówienia, ale Koreańczycy mogli zobaczyć jego odmienione oblicze.
-
Kolejny zarzut dla optyka podejrzanego o zabicie 11-letniego Sebastiana. Chodzi o inne dziecko
41-letni Tomasz M., aresztowany w maju pod zarzutem porwania i zabicia 11-letniego Sebastiana z Katowic, usłyszał kolejny zarzut - poinformowała śląska prokuratura. Sprawa dotyczy napaści seksualnej na innego małoletniego chłopca.
-
"Rodzice za Czarnkiem", "Czarnek out". Wojna na billboardy w polskich miastach
Uśmiechnięta twarz ministra edukacji i dwa hashtagi: #CzarnekTeam oraz #WolnaSzkoła. Takie billboardy wspierające działania Przemysława Czarnka można zobaczyć w Lublinie. - To nie jest oficjalna kampania ministerstwa - zapewnia Radosław Brzózka, szef jego gabinetu politycznego, cytowany przez portal tvn24.pl. Tymczasem w kilku polskich miastach pojawiły się też billboardy skierowane przeciwko ministrowi.
-
Dworczyk o wniosku KE o kary finansowe dla Polski. "Niezrozumienie systemu, który w Polsce funkcjonuje"
Nie dostaliśmy jeszcze oficjalnego wniosku Komisji Europejskiej, który trafił do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - mówił w rozmowie z Radiem Zet szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk, pytany o ewentualne nałożenie kar finansowych na Polskę.
-
Wielka Brytania. Tragiczna pomyłka w szpitalu. Lekarze dokonali aborcji nie tego płodu, co planowali
W szpitalu w brytyjskim Birmingham doszło do tragicznej pomyłki lekarskiej. Podczas przeprowadzania aborcji u pacjentki z ciążą bliźniaczą chciano usunąć chory płód, który przestał się rozwijać. Doszło jednak do błędu, w wyniku którego usunięto zdrowy płód.