-
Jego aresztowanie wywołało oburzenie. Na Białorusi rozpoczął się proce Romana Protasiewicza
Na Białorusi rozpoczął się w czwartek, 16 lutego, proces założycieli opozycyjnej redakcji Nexta. Dwóch oskarżonych jest sądzonych zaocznie, natomiast na sali sądowej pojawił się były redaktor naczelny Roman Protasiewicz.
-
Molestowanie seksualne. Niemiecki ksiądz przyznał się podczas mszy. W kościele konsternacja i łzy
82-letni ksiądz przyznał się do nadużyć seksualnych sprzed 30 lat. Odczytał wiernym list do biskupa.
-
Była sekretarka KL Stutthof winna. Dwa lata w zawieszeniu za pomocnictwo w zabójstwie w 10 tys. osób
Sąd Okręgowy w Itzehoe w Szlezwiku-Holsztynie skazał byłą sekretarkę niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof na karę dla młodocianych w zawieszeniu na dwa lata.
-
"Die Welt": Christine Lambrecht strzeliła sobie samobója. Szef NATO nie chciał robić za listek figowy
Dziennik "Die Welt" ocenił krytycznie działania niemieckiej minister obrony Christine Lambrecht. Pani minister "strzela sobie jednego samobója za drugim".
-
"Die Zeit" o propozycji KE ws. obcięcia funduszy dla Węgier: Orban jest słabszy, niż się wydaje
UE przez lata biernie przyglądała się, jak Orban buduje autokratyczny system. Zapowiedź obcięcia funduszy dla Węgier zmieniła sytuację. Czy Włochy i Polska uratują swojego węgierskiego przyjaciela? - pyta niemiecki tygodnik "Die Zeit".
-
Aborcja na Węgrzech. Nowe przepisy. Kobieta będzie musiała najpierw posłuchać bicia serca płodu
Budapeszt wprowadza nowe przepisy aborcyjne. Kobiety, które chcą dokonać aborcji na Węgrzech, będą musiały słuchać bicia serca płodu w swoim łonie. Wynika to z rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych Sandora Pintera, opublikowanego w węgierskim dzienniku urzędowym.
-
Najnowsze wyniki badań wody w Odrze. Moskwa: Wskazały obecność złotych alg
"Wyniki badań naszych ekspertów z Instytutu Rybactwa Śródlądowego wskazały obecność w wodzie z Odry mikroorganizmów (złotych alg)" - przekazała na Twitterze minister klimatu Anna Moskwa. Szefowa resortu wyjaśniała, że nie są one szkodliwe dla człowieka.
-
"FAZ": Duda adwokatem w relacjach z Berlinem. "Niemcy nigdy nie wypierali się zbrodni"
Prezydent Andrzej Duda chce być adwokatem relacji z Berlinem. W wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung" powiedział, że chociaż Niemcy nigdy nie wypierali się nazistowskich zbrodni, to Polska nie otrzymała odszkodowania za straty wojenne.
-
Napięcie na północy Kosowa. Berlin zaniepokojony. "Trzeba to traktować bardzo poważnie"
Sytuacja na granicy Kosowa i Serbii uspokoiła się w poniedziałek wskutek presji dyplomatycznej. O dialog zabiega kanclerz RFN Olaf Scholz. Przedstawiciele niemieckiej władzy przyznają, że całą sytuacje obserwują z zaniepokojeniem. MSZ domaga się spotkania na wysokim szczycie, aby załagodzić konflikt.
-
Sachsenhausen. Zakwaterowanie uchodźców w obozie koncentracyjnym to fake news
Policja bada sprawę rozsyłania fałszywych informacji o zakwaterowaniu uchodźców z Ukrainy w obozie koncentracyjnym Sachsenhausen.
-
Dostawy broni do Ukrainy. Polska w centrum uwagi. "Cały sprzęt jest skomasowany na polskiej granicy"
Unia Europejska finansuje zakup i dostawy broni do Ukrainy. Inne kraje zachodnie też zobowiązują się dostarczyć Ukrainie broń. Jak ją przekazać, by nie było za późno? Przestrzeń powietrzną nad Ukrainą kontrolują rosyjskie myśliwce, które mogą atakować transporty. To stawia w centrum uwagi Polskę, która ma 535-kilometrową granicę z Ukrainą. - W tej chwili cały ten sprzęt jest w zasadzie skomasowany na polskiej granicy - mówi pracownik naukowy ds. bezpieczeństwa europejskiego w Royal United Services Institute.
-
Niemcy nie wyślą broni na Ukrainę. Zamiast tego oferują "szpital polowy wraz z niezbędnymi szkoleniami"
Niemiecki rząd konsekwentnie odmawia wysłania broni na Ukrainę, ale oferuje inną pomoc. Premier Bawarii uważa natomiast, że kwestia wejścia Ukrainy do NATO jeszcze długo nie będzie rozważana.
-
Niemiecka policja chce kontroli na granicy z Polską. "Polacy otaczają wszystko tajemnicą"
Szef związku zawodowego policji federalnej ostrzega rząd w Berlinie przed kryzysem migracyjnym na granicy, jak w 2015 roku - podaje dziennik "Bild".
-
Niemcy. Protest polskiej ambasady w sprawie słów lidera AfD w Bundestagu. "Moralnie odrażające"
Ambasada RP w Niemczech zabrała głos ws. wypowiedzi posła Afd Alexandra Gaulanda, broniącej paktu między Adolfem Hitlerem a Józefem Stalinem. Zdaniem Ambasady RP wystąpienie polityka jest niepokojące, "moralnie odrażające i po prostu błędne".